Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Miķeļdienas svinēšana Latviešu ciemā

Sestdienas rīts ausa ar skaidrām, zilām debesīm un priecēja Melburnas ļaudis

Laikraksts Latvietis Nr. 479, 2017. g. 12. okt.
Ingrīda Biezaite -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Miķeļdienas svinētāji. FOTO Ilze Nāgela.

Miķeļdienas svinētāji. FOTO Ilze Nāgela.

Ivars Štubis. FOTO Ilze Nāgela.

No kreisās: Monīka (Monique) un Madisona (Maddison). FOTO Ilze Nāgela.

LatviesuCiems

Īpaši priecīgi sestdien, 23. septembrī varēja justies Miķeļdienas rīkotāji un apmeklētāji, jo šāda skaista diena bija ļoti vajadzīga, lai iecerētais sarīkojums ar plaši atvērtām durvīm un tirdziņu zem klajas debess iepriecinātu visus sanākušos – gan pārdot, gan pirkt gribētājus.

Nelielajā tirdziņā bija nopērkamas gan skaistas, gan gardas lietas, un līdzās varēja sēdēt zem lieliem saulessargiem un baudīt skaisto laiku un saviesīgo gaisotni. Plašajā zālē sanākušo bija tik daudz, ka ik pa laikam tika izlikti papildus galdi, lai būtu, kur apsēsties un paēst talcinieču gatavotās pusdienas – skābus kāpostus, desas un ceptus kartupeļus un burkānus. Lai arī pirmā brīdī likās, ka ēdamā ir ļoti daudz, runājoties ar galda biedriem, šķīvji ātri kļuva tukši, un alus un vīns labi spirdzināja.

Jautri un azartiski visiem gāja pie Laimes rata, tur varēja iegādāties rūpīgi saritinātas loterijas biļetes, kuras pēc iegādes katrs ar nepacietību un interesi tina, vaļā, cerot uz pilnu lozi.

Kafijas galds bija bagāts ar daudzveidīgām kūkām, plātsmaizēm un varēja iegādāties arī pīrāgus!

Kā bija paredzēts, plkst.13 sākās muzikāli priekšnesumi. Koncerts bija interesants, jo klasiskie skaņdarbi, kurus spēlēja uz Ciema jaunā flīģeļa Monīka (Monique) mijās ar Ivara Štubja spēlētām latviešu dziesmām ģitāras pavadījumā. Mazā koncerta noslēgumā ar skaistu dziedājumu pievienojās Madisona (Maddison), kura kopā ar Monīku nodziedāja daudziem pazīstamas dziesmas angļu valodā. Par skaisto un savdabīgo sniegumu lielajā zālē skanēja skaļi aplausi.

Ingrīda Houka (Hawke) pateicās visiem klātesošajiem Miķeļdienas sarīkojumā un tagad ar laikraksta starpniecību: „Saku lielu paldies visiem, kas ziedoja laiku un līdzekļus, lai sarīkotu šādas bagātīgas Miķeļdienas svinības: talciniecēm, par lielo darbu virtuvē un ārpus tās; kūku un plātsmaižu cepējām par gardajām kūkām; Ozoliņai Mirdzai par 720 pīrāgiem, kurus viņa uzcepa pārdošanai Miķeļdienas tirdziņā. Betijai Plūmei par lielo ieguldīto darbu pie loterijas sagatavošanas un vadīšanas, mūziķiem un dziedātājiem par skaisto uzstāšanos. Visiem, kuri ieradās uz sarīkojumu un tā atbalstīja Latviešu Ciemu!“

Tad Ingrīda Houka turpina: „Miķeļdienas svinībās visi piedalījās ar brīvprātīgu darbu, un visi ziedoja no saviem personīgiem līdzekļiem, un visa iegūtā nauda ir ziedojums Latviešu Ciemam!“

Ingrīda Biezaite
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com