Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


DV priekšnieka vēlēšanas (1)

Gunāra Spodra manifests

Laikraksts Latvietis Nr. 479, 2017. g. 12. okt.
Gunārs Spodris -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV_CV_1

Gunārs Spodris.

DV

Daugavas Vanagi

Daugavas vanagu organizācija atrodas krustcelēs. Daudz ir palīdzēts Latvijā aprūpes ziņā, kā arī DV trimdas zemēs Daugavas vanagi ir palīdzējuši saturēt kopā mūsu tautu. Bet ko tālāk? DV biedri noveco, un skaits samazinās; mums vajag skaidru nākotnes perspektīvu. Ir jādomā uz priekšu par vismaz nākošiem desmit gadiem, lai Daugavas Vanagi paliktu būtiski nozīmīga organizācija Latvijā un trimdas zemēs.

Vispirms par trimdas zemēm, kur jaunā diasporā ir jāsatur latviskums; un Daugavas vanagi ar saviem īpašumiem un ienākumiem to pašlaik var darīt – atbalstot skoliņas, svinīgos atceres sarīkojumus un kultūras pasākumus. Mums ir tā pieredze, kā latviskumu saglabāt, jo neviens cits to nedarīs. Tomēr, mums ir jāturpina atbalstīt leģionārus, kā arī tos projektus un pasākumus Latvijā, kas atgādina sabiedrībai par Latvijas okupācijas laikiem. DV zemēm jau tagad vajadzētu padomāt par nākotni, kad nekustamie īpašumi nebūs vairs svarīgi; vajadzētu nodrošināt, lai vērtības tiek pamazām pārvestas uz Latviju DV mērķu īstenošanai, jo tāda noteikti būtu bijusi DV dibinātāju un biedru vēlme, kas pamatā šādas vērtības radīja. Tāpat, kad nodaļas likvidējas, vajadzētu dot iespēju biedriem, kuri grib palikt Daugavas vanagos, lai viņi kādā veidā var pievienoties zemes valdes struktūrai un turpināt ņemt līdzdalību DV darbā. Arī ārzemēs ir vēl leģionāri, kuri nav Daugavas vanagos, kā arī ir trūcīgos apstākļos dzīvojošie latvieši; tos vajadzētu apzināt un dot palīdzību iespēju robežās.

Latvijā Daugavas vanagiem ir cita loma. Mēs dzīvojam vienīgā valstī pasaulē, kur Latviešu valoda ir oficiālā valsts valoda. Latviskuma saturēšana notiks tik un tā, bet daudzreiz redzam patriotisma trūkumu. Mūsu prioritātei ir jābūt jaunieši un patriotiskā audzināšana, jo tas ir nākotnes kapitāls, kas pilnībā saskan ar DV mērķiem, ideju un darbības principiem; diemžēl tas bieži pietrūkst, jo notiek citādas jauniešu izklaides. Tomēr, skolās, visvairāk laukos, ir vēl skolotāji un skolēni, kuri tic, ka viņi var ko dot Latvijai, ne tikai ņemt. DV Latvijā un citām zemes valdēm ir jāatbalsta DVL nodaļas, lai tās iesaistās ar vietējām skolām, stāstot par vēsturi un atbalstot jaunatni/vanadzēnus, jo tā ir Latvijas nākotne. Uzsvars ir jāliek uz cilvēkiem; plašākai sabiedrībai ir jāsniedz informācija, lai tā saprastu, ka tie kas mūsu traģisko vēsturi nepazīst, būs spiesti paši to atkārtoti piedzīvot. Jāatbalsta ir arī leģionāru un Nacionālo partizāņu cīņu vietu piemiņas pasākumi, lai tie kļūtu par svinīgo atceres pasākumu tradīcijām. Jāturpina atbalstīt leģionāri, invalīdi un daudzbērnu ģimenes ar ziedojumiem un apmeklējumiem.

Ja es tikšu ievēlēts, tad mēģināšu savest kopīgā darbībā tās frakcijas, kuras ir parādījušās Daugavas Vanagos. Ar labestību un klausoties citu viedokļus, mēs varam daudz ko sasniegt. Statūti mums ir kopējie, un, ja situācija mainās, tad arī tos var mainīt pēc debatēm. Mums vajag visām darbībām būt godīgām un caurspīdīgām. Tādēļ vajag DV CV pārstāvniecības, DV CV prezidija, DV Centrālās valdes un DV mēnešraksta efektivitātes novērtēšanu un pēc vajadzības to uzlabošana.

Ar manu administratīvo un finansiālo pieredzi es varu to panākt, ja Daugavas vanagu biedri mani atbalstīs. Mans CV ir pievienots vēlēšanu lapai.

Daugavas Vanagi, sasauksimies!

Gunārs Spodris
DV priekšnieka amata kandidātsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com