Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Virsdiriģents Gints Ceplenieks ieradies Austrālijā

Strādās ar Dziesmu svētku koristiem – Ieskaņas koncerts Melburnā

Laikraksts Latvietis Nr. 483, 2017. g. 11. nov.
Anita Andersone -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Gints Ceplinieks. FOTO Anita Andersone.

LV100_KM

Uz Latvijas Simtgades Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncertu no Austrālijas gatavojās četri kori ar aptuveni 95 dalībniekiem: Austrālijas apvienotais koris Atbalsis (vadītājas Marija Perejma/Inese Laine); jauktais koris Daina (vadītāja Zane Ritere) un vīru kori Veseris (vadītājs Roberts Birze) un Sidnejas Latviešu vīru koris (vadītāja Daina Jaunbērziņa). Koristi apgūst Dziesmu svētku Noslēguma koncerta programmu ne tikai kora mēģinājumos, bet arī izmantojot repertuāra ierakstus, kuri pieejami tīmeklī. Melburnā koristus apmāca kormeistare Sandra Birze, Sidnejā – Sandra Dragūna un Daina Jaunbērziņa, Adelaidē – Lilita Daenke un Jaunzēlandē – Uldis Zīverts.

Augsti vērtēta, pat nepieciešama koru izaugsmei un koru tradīciju nākotnei Austrālijā, tiek uzskatīta arī saskarsme ar Latvijas virsdiriģentiem. Pateicoties Kultūras ministrijas atbalstam, ir bijis iespējams izveidot īpašas apmācības Simtgadei veltītajiem svētkiem kā dejotājiem, tā dziedātājiem, radot iespēju uz Austrāliju uzaicināt ekspertus no Latvijas. Koristiem ir paredzētas kopējas apmācības ar Dziesmu svētku virsdiriģentiem divas reizes pirms lielajiem svētkiem – šī gada novembrī ar Gintu Ceplenieku un nākamā gada februārī – ar Ivaru Cinkusu.

Gints Ceplenieks ir Austrālijā nepilnas trīs nedēļas līdz 28. novembrim; šajā laika posmā viņš strādās atsevišķi ar koristiem Melburnā, Sidnejā un Adelaidē, un mēneša nogalē ar apvienotu kori kopmēģinājumā Melburnā. Kaut maestro lielais ieguldījums būs darbā ar koristiem, būs iespēja arī plašākai publikai iepazīties ar mākslinieku – Dziesmu svētku Ieskaņas koncertā Melburnā, kur viņa vadībā uzstāsies kori Daina un Veseris, sniedzot Noslēguma koncerta jauktā kora un vīru kora repertuāru atlasi, kopā ap astoņām dziesmām. Uzstāšanās būs Latvijas Valsts svētku sarīkojuma ietvaros svētdien, 19. novembrī, plkst. 14.00 Melburnas Latviešu namā.

Mazliet par Gintu Ceplenieku…

Četrdesmit viena gada vecais Gints Ceplenieks dzimis Liepājā. Pēc Liepājas Mūzikas skolas absolvēšanas Gints turpinājis studijas J. Vītola Mūzikas akadēmijā, iegūstot maģistra grādu (mag.art.) kordiriģēšanā. Pirmie koncerti kā kora diriģentam bijuši Talsu pusē 1990. gados, leģendārā diriģenta Prof. Jāņa Dūmiņa ievadījumā. Gints ir bijis vairāku koru vadītājs un nule atzīmējis savam RTU jauktam korim Vivere 10 gadu pastāvēšanas jubileju. Gints bija XXIV Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku virsdiriģenta asistents, koru koordinators, un XXV un XXVI Dziesmu svētku virsdiriģents. 2015. gadā Gints bija Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un Deju svētku Noslēguma koncerta mākslinieciskais vadītājs. Kopš 2010. gada ir Talsu, Rojas, Dundagas novadu Koru apriņķa virsdiriģents.

Gints bijis J. Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas diriģēšanas pedagogs, Rīgas Doma kora skolas Diriģēšanas programmas vadītājs un RDKS jauktā kora diriģents, un patreiz ir šīs skolas vadītājs. 2014. gada oktobrī par ieguldījumu interešu izglītības sistēmas attīstībā un pedagogu profesionālajā pilnveidē viņam piešķirts Valsts izglītības satura centra ārštata metodiķa statuss. Gints ir Latvijas zēnu kora saieta Zaļā bumba idejas autors un mākslinieciskais vadītājs; nometne dibināta, lai dotu zēniem papildus motivāciju ieinteresēties kora mūzikā, ietilpinot programmā orientēšanās un citas sportiskas nodarbības. Gints bija Pasaules koru olimpiādes 2014 žūrijas komisijas dalībnieks un patreiz sastāv ikgadējo koru skates žūrijas komisijā. Dziedājis kamerkorī Ave Sol un ir Radio kora paplašinātā sastāvā.

Šis ir mākslinieka pirmais Austrālijas apciemojums.

Sirsnīga pateicība Latvijas Kultūras ministrijai par dāsno atbalstu Latvijas Simtgades Dziesmu un deju svētku projektu īstenošanai Austrālijā.

Anita Andersone
Koristu kopmēģinājumu un Simtgades projektu koordinatore Austrālijā
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com