Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Dziesmu svētku biļetes

Laikraksts Latvietis Nr. 496, 2018. g. 6. martā
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

"Biļešu paradīzes" mājas lapa 2018. g. 3. martā.

Sveicināti, lasītāji!

Vai Dziesmu svētki ir latviešiem kaut kas sevišķs? Un kā ar Latvijas simtgades Dziesmu svētkiem? Domāju, ka lielais vairums atbildētu ar ļoti skaļu „JĀ!“.

Bet kuram būs tā laime iegūt kāroto biļeti uz Dziesmu svētku Noslēguma koncertu Mežaparka estrādē? Varētu iedomāties, ka tik zīmīgam pasākumam būtu izstrādāts veids, kā nodrošināt visiem vienlīdzīgas iespējas piedalīties Dziesmu svētku gara veidošanā.

Bet kas notika? Protams, ir daudzi ielūgumi un ir biļetes rezervētas gan pašvaldībām, gan mākslinieciskiem ansambļiem, gan ārzemju latviešiem. Attieksme pret citiem – ierindas tautiešiem – liekas samērā vienaldzīga. It kā Dziesmu svētki būt kārtējais rokkoncerts, varbūt ar kādu starptautisku zvaigzni, bet citādi nasing spešel.

Varēja stāvēt rindās visu nakti līdz kamēr Biļešu paradīzes vārti atvērās plkst. 11.00 sestdien, 3. marta rītā, vai varēja censties ieiet interneta veikalā un tur gaidīt rindā. Vismaz dzīvā rindā var saprast, cik rinda ir gara, bet interneta veikalā tikai parādās paziņojums: „Jūsu pieprasījums automātiski ir ievietots virtuālajā rindā. Izejot no sistēmas (pārlādējot lapu, interneta pārlūku vai datoru) un mēģinot tajā ieiet no jauna, tiks zaudēta iepriekšieņemtā vieta virtuālajā rindā. Gaidīšanas laiks rindā var pārsniegt 25 minūtes, tāpēc aicinām būt vērīgiem un palikt pie datora. Interneta veikals atvērsies automātiski, tiklīdz būs pienākusi Jūsu kārta rindā.“ Griežas aplītis, un nav nekāda paziņojuma, cik Jums ir priekšā rindā gaidītāju.

Pašā Dziesmu svētku mājas lapā šad un tad parādās paziņojumi. Piemēram, plkst. 13.00: „Elektroniskajā rindā uz šo brīdi iestājušies 76169 cilvēku“, bet ap plkst. 15.00: „BEIGUŠĀS BIĻETES UZ NOSLĒGUMA KONCERTU 8.07. UN ABIEM DEJU LIELUZVEDUMA KONCERTIEM 06.07. UN 07.07.“ Bet pats interneta veikals nedod nekādas ziņas. Aplītis griežas...

Viss šis rindā gaidīšanas prieks izpalika ierindas pensionāram, kuram nav spējas ziemas nakti pavadīt rindā uz ielas un kuram nav interneta. Dziesmu svētki, acīmredzot, nav domāti priekš viņa!

Salīdzināsim ar olimpiskām spēlēm, kurām ir līdzīga nozīme vietējā zemē, un kurām biļešu pieprasījums daudzkārt pārsniedz piedāvājumu. Visiem ir zināms, ka labu laiku ierastā prakse ir atļaut gribētājiem pieteikties biļetēm un par tām samaksāt, un tad pēc kāda laika izlozēt sekmīgos pircējus. (Nesekmīgiem iemaksa tiek atdota). Visiem ir vienādas iespējas iegūt biļetes.

Cerams, ka vismaz uz nākamajiem Dziesmu svētkiem būs normālāks risinājums.

GN
2018. g. 6. martāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com