Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Igaunijas valsts simtgades atcere Kanberā

Laba sadarbība ar vēstnieku

Laikraksts Latvietis Nr. 496, 2018. g. 6. martā
Skaidrīte Dariusa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Igaunijas vēstnieks Austrālijā Andres Unga un KLB priekšnieks un LAAJ vicepriekšsēdis Kanberā Juris Jakovics.

Šī gada 27. februārī, Igaunijas vēstnieks Austrālijā Andres Unga rīkoja Igaunijas valsts simtgades atceri ar oficiālu pieņemšanu Hyatt viesnīcas telpās, Jaralumlā (Yarralumla).

Lūgto viesu vidū bija vairāki citu valstu vēstnieki, Kanberā ievērojami valsts ierēdņi un sabiedriski darbinieki. No Kanberas latviešu saimes lūgts viesis bija Kanberas Latviešu biedrības priekšnieks un LAAJ Kanberā vicepriekšsēdis Juris Jakovics.

Pieņemšanas viesus uzrunāja vēstnieks Unga. Savā uzrunā viņš īsi pieskārās Igaunijas vēsturei, it sevišķi pievēršoties tās simtgadei. Viņš uzsvēra Austrālijas valdības pretimnākšanu toreizējiem igauņu bēgļiem 1950. gados, kā arī šodienas abu valstu sadarbību.

Igaunijas jauniešu koris (no Tartu) ar dziesmām iepriecināja klātesošos.

Sarunās pie vīna glāzes Juris Jakovics satikās ar vairākiem vēstniekiem, viņu vidū Dānijas un Čehijas un pārrunāja kopējo vēsturi un šodienas draudzīgās attiecības. Viesu kopskaits bija ap 200.

Vēstnieks Unga ir ļoti pretimnākošs latviešu saimei Kanberā. Ar viņa starpniecību Juris Jakovics, bijušā Latvijas valsts prezidenta Valda Zatlera ciemošanās laikā Kanberā, pagājušā gada novembrī, izkārtoja Zatlera vizītes pie Austrālijas federālās valdības pārstāvjiem, kā arī satikšanos ar Eiropas Savienības delegācijas Austrālijā, vēstnieku Dr. Michael Pulch un vēl citiem atsevišķu valstu vēstniekiem.

Igaunijas neatkarības dienu atzīmējot, svētdien, 25. februārī, igauņu ērģelniece Astrid Boulere (Bowler) pusstundu Kanberas zvanu tornī (Bērlijgrifina ezera (Lake Burley Griffin) salā), atskaņoja igauņu komponētu mūziku. Astrid Boulere Kanberas latviešiem ir pazīstama kā ērģelniece Kanberas latviešu ev. lut. draudzes dievkalpojumos.

Skaidrīte Dariusa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com