Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Baltijas valstu filmu festivāls notiks Ņujorkā

Jaunākās filmas no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas

Laikraksts Latvietis Nr. 518, 2018. g. 6. okt.
Daris Dēliņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Pirmais Baltijas valstu filmu festivāls Ņujorkā notiks no šī gada 18. – 21. oktobrim, kur izrādīs jaunākās filmas no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas.

Festivāls piedāvās ņujorkiešiem jaunākās spēlfilmas, dokumentālās filmas un animācijas filmas no trim Baltijas valstīm. Programmā ir 7 filmu pirmizrādes ASV un 9 filmu pirmizrādes Ņujorkā.

Festivāla inscenētājs ir LR goda konsuls Ņujorkā Daris Dēliņš.

„Vairāk nekā pirms gada domāju, kā varētu popularizēt Latvijas vārdu Ņujorkā mūsu simtgades programmas ietvaros. Filmas, manuprāt, ir labs veids kā reklamēt un stāstīt par mums, par mūsu spējīgiem filmu režisoriem un par Latvijas filmu ražošanas potenciālu. Proponēju ideju par kopēju Baltijas valsts filmu festivālu Igaunijas un Lietuvas konsulāta vadītājiem un saņēmu pozitīvu atsauksmi. Tā nu pēc liela darba, mums ir izcila programma, ko izrādīsim labi pazīstamā Skandināvu centrā, Manhetenas centrā. Skandināvu centrs bija mums ļoti pretimnākošs, jo viņiem ir ilgus gadus nodibināta filmu programma un zina, ka viņa publika arī nāks noskatīties kaut ko jaunu un svaigu no mūsu valstīm,“ saka Dēliņš.

Festivālā piedalīsies vairāki filmu režisori, tajā skaitā no Latvijas būs klāt Kristīne Želve, Mērijas ceļojums režisore, un Raitis Ābele un kolēģi no Baltu cilts. Abām filmām festivālā šīs būs pirmizrādes ASV.

Dēliņš turpina: „Filmu izvēle mums nebija viegla, jo ir tik daudz, ko mēs varētu izrādīt, un trīs ar pusi dienu laikā nav iespējams visu to noskatīties. Talkā piesaucu ņujorkieti Donu Diviju (Don Dewey), kuram ir laba pieredze, būdams ārzemju filmu recenzents, un kurš arī pazīst Baltijas valstu kino vēsturi. Ar viņa palīdzību mums ir sagatavota izsmeļoša filmu programma, kurā ietilpst gan klasikas, kā piemēram, Ivara Karulīša „Baltie zvani“ no 1961. gada, gan Igaunijas jaunā dokumentālā filma „Rodeo“, kas stāsta par Igaunijas valsts neatkarības atjaunošanas pirmajiem gadiem, kā arī lietuviešu Arūnas Matelis filma „Wonderful Losers“ par profesionāliem riteņu komandas dalībniekiem Itālijā. Publikai būs daudz ko baudīt.“

„Man ir arī gandarījums, ka caur šo festivālu, mēs visas trīs Baltijas valstis varam kopā atzīmēt mūsu simtgadi šeit Ņujorkā,“ piebilst Dēliņš.

Festivālam finansiālu atbalstu ir devusi Latvijas Kultūras ministrija, kā arī Igaunijas un Lietuvas nacionālie kino centri. Festivālu arī apmeklēs visu triju nacionālo kino centru pārstāvji, ieskaitot Ditu Rietumu no Rīgas. Festivāls ir viens no 15 internacionāliem festivāliem, kuros Baltijas valstu kino centri sadarbojās, lai atzīmētu mūsu kopējo simtgadi.

Festivāls notiks Scandinavia House, 58 Park Avenue, New York NY 10016.

Par festivāla programmu var sīkāki iepazīties tīmekļa saitē: www.balticfilmfestival.com Tur arī var iegādāties biļetes. Festivāla biļetes (Festival Pass) pircējiem (par $90 var noskatīties visas filmas) būs ielūgums piedalīties atklāšanas pieņemšanā. Bet biļetes var arī iegādāties arī uz individuālām filmām. Lūgums rezervēt biļetes jau šodien, lai nenokavētu iespēju piedalīties šajā unikālajā festivālā!

Daris Dēliņš,
LR goda konsuls Ņujorkā / NYBFF direktors
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com