Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Trīs tenori Brisbanē

Aijā manu skaņu balsu...

Laikraksts Latvietis Nr. 121, 2010. g. 2. dec.
Māra Siksna -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Tenori Miervaldis Jenčs, Guntars Ruņģis, Nauris Puntulis un pianists Gints Bērziņš. FOTO Arnis Siksna.

Otrdienas pēcpusdienās Brisbanes Latviešu namā reti kad pulcējas ļaudis, bet 23. novembrī uz Latvijas Trīs tenoru koncertu tie bija ieradušies lielā skaitā un mērojuši garus ceļus. Skatuvi greznoja tropiskas palmas un milzu orhideju pušķi, un Latvijas karogi vēl liecināja par nesenajiem Valsts svētkiem.

Silti aplausi sagaidīja ciemiņus – tenorus Miervaldi Jenču, Nauri Puntuli, Guntaru Ruņģi un pianistu Gintu Bērziņu. Jau ar skaisto C. Franka Panis Angelicus tie pārņēma klausītājus mūzikas varā. Sirdi sildīja Em. Dārziņa Melanholiskais valsis, kas jau koncerta sākumā pierādīja pianista augsto kvalitāti un lika klausītājiem tikpat cītīgi klausīties uz pavadījumiem, kā dziedājumiem. Koncerta pirmajā daļā dzirdējām tādu pašu izlasi kā Sidnejas Valsts svētku koncertā, kur dominēja mūsu pazīstamo un iemīļoto latviešu komponistu darbi un kurus Brisbanē sen neesam dzirdējuši. Tenoru spēcīgās balsis atsitās augsto griestu velvē un piepildīja zāles visus kaktiņus. Pārsteidza trīs maz pazīstamas ārijas no latviešu operām Hamlets, Vilkaču mantiniece un Zelta zirgs. Varbūt vecmodīgie vārdi Em. Dārziņa dažām romancēm lika pasmaidīt, bet izpildījumi bija jauki.

Otrā daļā tenori dziedāja jautrākas ārijas no operetēm un neapolitāņu dziesmu cikla. Daudziem publikā tās atsauca atmiņā jaunības dienas 1930to gadu Rīgā. Klausītājiem šī daļa ļoti patika, jo Naura Puntuļa aktiera spējas to padarīja vieglu un rotaļīgu. Pēc koncerta katram dziedonim un pavadītājam pasniedza vīrišķīgu, austrālisku banksias ziedu.

Paldies Latvijas izcilajiem mūziķiem un visiem, kas palīdzēja sagādāt Brisbanes latviešu publikai tik varenu koncertu!

Māra Siksna
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com