Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Valsts svētki Kraistčerčā

Svinībām sekoja zemestrīce

Laikraksts Latvietis Nr. 121, 2010. g. 2. dec.
Kolvins Makfersons (Colvin MacPherson) -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Prāv. Kolvins Makfersons vada dievkalpojumu. FOTO Sniedze Plesova.

Valsts svētku dalībnieki. FOTO Sniedze Plesova.

NZ3

Draudzes priekšnieks Miervaldis Altments FOTO Sniedze Plesova.

Jau 62 gadu bez pārtraukuma Kraistčerčas latvieši pulcējās, lai atzīmētu Latvijas valsts svētkus. Kaut gan skaitliski maz latviešu palikuši Jaunzēlandē, latvju gars ir dzīvs.

Šoreiz braucu uz Kraistčerču ar bažām, kā izskatīsies skaistā pilsēta pēc septembra lielās zemestrīces. Staigājot par pilsētas centru, vietām nekas daudz nebija mainījies, kopš es biju pēdējo reizi Kraistčercā 2009. gada novembrī. Bet vietām posts diezgan ievērojams. Vecās mūra ēkas cietušas visvairāk, un daudzām ēkām apliktas sētas, bet citas atstutētas ar dzelzs stutēm. Vienai vēsturiskai baznīcai tornis pilnīgi nogāzies... Laimīgi, ka latviešu draudzes zāle nebija zemestrīces ievainota. Tomēr dažiem draudzes locekļiem mājas bija skartas.

Valsts svētku dievkalpojums notika sestdienas, 13. novembra pēcpusdienā mazajā latviešu draudzes zālītē. Altāris bija jauki uzstādīts un izdekorēts ar ziediem Latvijas karoga krāsās. Draudzes priekšnieks Miervaldis Altments bija sagatavojis skaistas dievkalpojuma brošūras, kurās bija iespiesta dievkalpojuma kārtība un dziesmas. Dievlūdzēji pulcējās jau laicīgi, un bija jaukti atkal tikties. Neizlikās, ka jau gads ir pagājis kopš pēdējās tikšanās reizes.

Svētruna bija pamatota uz 1. Jāņa vēstules 4. nodaļas, kur izskan mudinājums Mīlēt cits citu, jo mīlestība ir no Dieva. Aicinājums bija turēties cieši pie Jēzu Kristu, kas ir mūsu ticības centrs. Jo tuvāk pie Viņa esam, jo ciešākas mūsu attiecības, jo spēcīgāka mūsu ticība un tās izpausme mīlestība.

Aizlūgumos aizlūdzām par Latvijas prezidentu, saimi, baznīcu un tautu. Izteicam pateicību Dievam, ka arī Viņš savā žēlastībā pasargājis Kraistčerčas iedzīvotājus zemestrīces laikā. Paldies Dievam, neviens nav bojā gājis.

Svēto Vakarēdienu saņēmuši, noslēdzām dievkalpojumu ar Valsts himnu Dievs, svētī Latviju.

Dievkalpojumam beidzoties, zāle tika pārkārtota svinīgam aktam. Izjustu un kodolīgu runu teica Miervaldis Altments, uzsverot, ka jau 62 gadus no vietas Kraistčeras latvieši pulcējušies atzīmēt Valsts svētkus. Latvijas goda konsule Kraistčerčā Laila Jansone nolasīja vēstnieka Induļa Bērziņa apsveikumu. Tad televīzijas ekrānā noskaitījāmies Latvijas prezidenta ieskaņoto runu un vienojāmies, otru reizi dziedot Valsts himnu.

Sekoja saviesīgais vakars. Baudījām vietējo žāvēto zušu maizītes, daudz citu gardumu un jauku sabiedrību. Dziedāšana bija jautra un daži pat uzdejoja. Izvilka mazo loteriju, un dažiem jau laimējās saņemt vairākus vinnestus.

Jauku pēcpusdienu un vakaru pavadījuši, devāmies uz mājām. Vēlā vakara stundā sajutām zemestrīci. Iegrabēja durvis. Tad dažas stundas vēlāk atkal diezgan pamatīgi māja sakustējās. Kamēr biju Kraistčerčā, bija vairākas ievērojamas tā sauktās pēctrīces (after shocks). Paies vēl kāds laiks, pirms viss nomierināsies. Paturēsim Kraistčerčas iedzīvotājus savās lūgšanās. Daudzi jau saka, ka pieraduši, bet tomēr daudziem arī bailes un nemiers.

Prāvests Kolvins Makfersons

(Colvin MacPherson)
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com