Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Diplomāte Vita Timermane-Moora

Vadīs Latvijas Institūtu

Laikraksts Latvietis Nr. 548, 2019. g. 5. jūlijā
LR Ārlietu ministrija -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Latvija_Instituts

Timermane

Vita Timermane-Moora. FOTO Vitolds Gabrāns, Ārlietu ministrija.

2019. gada 27. jūnijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ar šī gada 1. jūliju Latvijas Institūta vadītājas amatā uz laiku ir iecēlis karjeras diplomāti Vitu Timermani-Mooru.

Ārlietu ministra pārraudzībā esošās iestādes vadība uzticēta ilggadējai diplomātei, lai nodrošinātu pārmaiņu vadību un sagatavotu institūta pārveidošanu par publisku nodibinājumu. Latvijas Institūta statusa maiņa ļaus nostiprināt organizācijas autonomiju, paātrināt lēmumu pieņemšanu un efektīvi piesaistīt finansējumu.

Līdz šim Vita Timermane-Moora pildīja padomnieces pienākumus Ārlietu ministrijas Stratēģiskās komunikācijas projektu grupā, koordinējot Latvijas valsts simtgades publiskās diplomātijas programmas norisi, savukārt pirms tam pildīja diplomātisko dienestu Latvijas vēstniecībā Beļģijā.

Vita Timermane-Moora Ārlietu ministrijā strādā kopš 1998. gada un ir strādājusi Latvijas vēstniecībā Francijā un pārstāvniecībā UNESCO, vadījusi lielus starptautiskus publiskās diplomātijas projektus Francijā, Beļģijā un Luksemburgā (Pārsteidzošā Latvija, Francijas pavasaris, Latvijas prezidentūras kultūras programma, Rīga 2014 tematiskā līnija Dzintara ādere u.c.), kā arī koordinējusi tādus Eiropas Savienības komunikācijas projektus Latvijā kā Eiropas Savienības dārza svētki.

Vita Timermane-Moora saņēmusi Francijas Literatūras un mākslas ordeni.

Pirms iestāšanās diplomātiskajā dienestā Vita Timermane-Moora bija profesionāla mūziķe.

Latvijas Institūtu 1998. gada 29. septembrī nodibināja Latvijas valdība ar mērķi veicināt pozitīvu Latvijas starptautisko atpazīstamību. Kopš 2012. gada marta Latvijas Institūts ir valsts tiešās pārvaldes iestāde ārlietu ministra pārraudzībā.

LR Ārlietu ministrijaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com