Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Rosīga nedēļas nogale „Tālavā“!

Mūsu tautieši visādos vecumos jūtās kā mājās

Laikraksts Latvietis Nr. 565, 2019. g. 7. nov.
Rudīte Bērziņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Talava

Andis Bērziņš, skolas bērni un daļa apmeklētāju. FOTO Pēteris Strazds.

Daila Šmita un Matīss Reinhards. FOTO Pēteris Strazds.

Kā parasti katra mēneša pēdējā piektdienā, tā arī 25. oktobrī Adelaides Latviešu nama Tālava kafejnīcā notika Sabiedriskā kluba rīkotā Laimīgā stunda. Bija sanākuši ap 30 tautiešu baudīt pildītas paprikas. Mūsu slava jau tiecas aiz Austrālijas krastiem, un starp apmeklētājiem bija ieradušies 6 viesi no Latvijas! Vakariņas bija gardas, un kafejnīcā bija manāma ļoti jautra, omulīga gaisotne. Tas bija jauks ievads nākamās dienas aktivitātēm namā.

26. oktobris Tālavas mazajā zālē iesākās ar psiholoģijas profesores Baibas Mārtinsones lekciju latviešu skolas saimei un sabiedrībai par vecāku un skolas lomu bērnu vispusīgās attīstības veicināšanā bilinguālisma kontekstā. Pirms lekcijas Mārīte Rumpe pastāstīja par jūlijā notikušo LVA diasporas skolotāju semināru Latvijā.

Skolas pasākums knapi bija beidzies, kad sekoja Adelaides Latviešu nama Kooperatīva gadskārtējā pilnsapulce. Priekšsēdis Andis Bērziņš savā pārskatā pastāstīja par valdes rosīgo darbību pagājuša gadā. Fokuss bija – Latvijas simtgade, kā arī Austrālijas Latviešu 57. Kultūras dienas, kuras notika Adelaidē 2018. g. decembrī.

Līdz 2019. g. jūnija beigām namā paveikti vairāki pamatīgi remontu darbi: ārpuse nokrāsota, atjaunotas flīzes pie ieejas, sēta restaurēta, jauna tērauda nama zīme ievietota pie ieejas ar apgaismojumu, pagalms betonēts, jauni krēsli un galdi iegādāti mazajai zālei, trauku mazgāšanas mašīna ievietota vidējā virtuvē... u.c. Līdzšinējā valde (priekšsēdis Andis Bērzinš, vicepriekšsēdis Varis Līdums, kasiere Daina Bērziņa, sekretāre Rudīte Bērziņa, Imants Didrichsons, Valdis Jaudzems, Dainis Skābe, Dāvids Vēdigs) turpinās savu darbu nama labad.

Pēc īsa pārtraukuma Sabiedriskais klubs noturēja savu pilnsapulci. Klubs ir atbildīgs par Tālavas kafejnīcu, kas ir atvērts katru sestdienu, kad darbojas latviešu skola. Skolas saime ir mūsu lielākie atbalstītāji. Klubs arī rīko Laimīgās stundas mēneša pēdējā piektdienā un ik pa laikam citus pasākumus namā. Kuba priekšsēdis Ints Puķītis ziņoja, ka Klubam pēdējais gads bijis ļoti sekmīgs. Kultūras dienu laikā kafejnīca bija atvērta katru dienu. Kluba atlikums tiek noziedots nama Kooperatīvam nama uzlabošanai. Klubs šogad noziedoja latviešu skolai līdzekļus, lai ievietotu žalūzijas skolas bibliotēkā. Priekšsēdis patiecās visiem kafejnīcas dežurantiem par neatlaidīgo darbību. Valdes sastāvs uz nākamo gadu: priekšsēdis Ints Puķītis, vicepriekšsēdis Andis Bērziņš, kasiere Ināra Strazda, sekretāre Rudīte Bērziņa.

Pēc pilnsapulces galdus un krēslus mazā zālē žigli pārvietoja, parādījās atspirdzinājumi un kafejnīcas darbinieku gatavotas uzkodas. Pakavējās gan Kooperatīva, gan Kluba pilnsapulces dalībnieki un pievienojās skolas saime. Pulcējāmies, lai nosvinētu ar neformālu atklāšanu mazās zāles paveiktajiem remontiem. Zāle ir paplašināta un modernizēta ar domu, lai to varētu darbdienās izīrēt uzņēmumiem Tālavas apkārtnē konferencēm un semināriem. Bārs, mazā zālē un blakus virtuve arī ir restaurēti un modernizēti. Ceram, ka zāle būs pievilcīgāka ne tikai pašu latviešu sabiedrībai bet potenciāliem īrētājiem ārpus mūsu sabiedrības, jo papildus ienākumi ir nepieciešami nama uzturēšanai.

Skolas koklētāju grupa kopā ar skolotāju Irēni Šulci publiku iepriecināja ar labi sagatavotiem skaņdarbiem. Skolas koris mūs pārsteidza ar īpašu dziesmu par Tālavu, kuru sacerēja skolotāja Rasma Celinska un savu devumu papildināja ar jauku tautas dziesmu virkni. Pēdējo priekšnesumu sniedza Daila Šmita un Matīss Reinhards, kuri jau vairākas reizes ar savu patīkamo sadziedāšanu ir iepriecējuši Adelaides latviešus. Jautrās čalas zālē liecināja, ka apmeklētājiem patika šī kopā sanākšana un ka vēl arvien mūsu tautieši visādos vecumos Tālavā jūtās kā mājās!

Rudīte Bērziņa,
Adelaides Latviešu nama Kooperatīva un „Sabiedriskā kluba“ sekretāre
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com