Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Uz teātri! Uz teātri!

ALT aicina uz savu 65+1 gadu jubilejas svinībām

Laikraksts Latvietis Nr. 565, 2019. g. 7. nov.
I.M. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
ALT_text

Gadam ejot uz beigām, Melburnas triju paaudžu skatuves staigātāju Austrālijas Latviešu teātra (ALT) vadībā un Judītes Šmites režijā atzīmēs vēl savu de facto eksistenci, dodot publikai iespēju dažas stundas pakavēties skatuves notikumu atmiņu attēlojumos un ar šodienas izpratnes tulkojumu caurskatīt to, ko Melburnas Latviešu teātra skatuvīte piedzīvojusi savos 20. un 21. gadu simteņu posmos. Skatītājiem būs iespēja atskatīties uz tām pagājušām skatuves – toreiz zīmīgākām – skicēm aizgājušo 70 gadu posmā un izvērtēt tās ar šodienas izjūtu un izpratni.

No ALT pirmsākumiem būs iespēja redzēt fragmentu no teātra pirmās lugas, kas tika uzvesta laikā, kad šodienas Latviešu nama zāle vēl bija tikai sapnis Melburnas teātriniekiem. Tāpat šodienas skatītāji varēs izvērtēt dažas Blaumaņa lugu ainiņas un nākt pie atziņas – vienādi vai otrādi – vai šodienas izpratnē viņš ir bijis tas, kas devis mums spēju izprast latviešu tautas dvēseli – viņas humoru, bēdas un priekus?

Skatītājiem būs iespēja arī atsvaidzināt jaukas atmiņas no jaunāku laiku skatuves uzvedumiem, kā piemēram, no lugas Eslingena, kas noteikti daudziem, ja ne visiem, skatītājiem būs palikusi atmiņā kā neizdzēšama ainava, kas saistīta vai nu ar paša piedalīšanos šai skatuves lieluzvedumā, vai iegrimstot tālākās II Pasaules kara atmiņās.

Šoreiz skatītāji redzēs uz skatuves dēļiem trīs paaudžu aktierus, kā arī viesdziedātājus no Dainas un Vesera koriem. Apvienojot teātri ar mūziku, šis skatuves uzvedums Melburnā būs jauns, novērojuma atbalstīts pasākums, apvienojot to skaistāko, ko skatuve var dot. Tā nu šis teātra skatuves sniegums būs kā hibrīds, apvienojot Teātra drāmu, Varietē noskaņojumu un Cabarē de Melburna atmosfēru. Skatītāji varēs sēdēt pie galdiņiem, un, lai paceltu savu labsajūtu, tie varēs pasūtīt glāzi vīna ar attiecīgu uzkodu, samaksājot skaidrā naudā (dzeramnauda netiks iekasēta). Galdiņus var rezervēt, sazinoties ar Ievu Ozoliņu – tālr. 0417 833 837; e-pasts ieva.ozolins@gmail.com.

UZ TEĀTRI! Izrāde notiks svētdien, 24. novembrī, plkst. 14.00, Melburnas Latviešu nama Lielajā zālē. Ieejas biļetes $25/20; pamatskolas bērniem ieeja brīva.

I. M.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com