Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Veseris“ aicina

Uz diviem koncertiem decembrī

Laikraksts Latvietis Nr. 565, 2019. g. 7. nov.
Sandra un Roberts Birze -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Veseris

Vīru koris „Veseris“ un viesmākslinieks – čellists Jānis Laurs; centrā diriģenti Sandra Birze un Edgars Vegners. FOTO no vīru kora „Veseris“ arhīva.

Vīru koris „Veseris“. Diriģente Sandra Birze, ģitārists Ivars Štubis. FOTO no vīru kora „Veseris“ arhīva.

Vīru kora „Veseris“ dziedātāju grupa; centrā diriģenti Sandra Birze un Edgars Vegners. FOTO no vīru kora „Veseris“ arhīva.

Sandra un Roberts Birze. FOTO no Biržu ģimenes personīgā arhīva.

Sandra un Roberts Birze. FOTO no Biržu ģimenes personīgā arhīva.

Četru gadu vecumā Melburnas vīru koris Veseris ir parādījis savu izaugsmi un vispusību vairākos mūzikas žanros, izceļojoties arī ar īpaši veidotiem instrumentāliem pavadījumiem.

2018. g. 2. jūlijā Veseris piedalījās Pasaules Latviešu Dienu kamermūzikas koncertā Rīgas Biedrības namā, pirmatskaņojot Sandras Birzes komponēto Introit vīru korim un čellistam Jānim Lauram. Veseris turpināja Simtgades Dziesmu svētkus skanīgi atzīmēt, 3. jūlijā piedaloties PLD Cilvēks. Mūžs. SKAN! Esplanādē un 8. jūlijā – XXVI Vispārējo Dziesmu svētku Noslēguma koncertā Mežaparkā.

AL57.KD Atklāšanas koncertā Adelaidē Veseris atskaņoja Uģa Prauliņa ciklu Venus et Amor, piesaistot flash mob* stilā klātesošos RTU GAUDEAMUS (Latvija) koristus skaņdarba kulminācijā. Veseris arī piedalījās AL57.KD Kopkora koncertā un arī vakaru programmās.

Veseris turpina aktīvi piedalīties Melburnas latviešu sabiedrības sarīkojumos. 19. – 21. jūlijā izbaudīja Koru svētkus un Melburnas jauktajā kora DAINA 35. jubileju, kopā ar koristiem un diriģentiem no Melburnas, Adelaides un Sidnejas. Veseris koristi jau vairākus gadus ir atbalstījuši Adelaides DV vīru kori DAUGAVA, kuplinot kora rindas un sniedzot priekšnesumus, īpaši baudot piedalīšanos tikko izskanējušā DAUGAVA 50. jubilejas koncertā šī gada 12. oktobrī.

2019. gadā, kopš AL57.KD Adelaidē, Veseris ir parādījis muzikālu vispusību, piedaloties vairākos un dažādos koncertos un kuplinājis Melburnas latviešu sabiedrības sarīkojumus, kā piemēram Pulkveža Kalpaka un leģiona atcerē, Aizvesto piemiņas atceres sarīkojumā, DV nodaļas 70. jubilejas sarīkojumā, kā arī Latvijas Universitātes gada svētkus.

Plašākā austrāliešu sabiedrībā Veseris ir sniedzis priekšnesumus The Boite / Melbourne City Council Cultural Diversity Week, Europa Night Market (Queen Victoria market), Melburnas ukraiņu sabiedrības proklamēšanas dienas atcerē un Baltic Fest 2019.

Veseris cenšas izmeklēt un iestudēt jaunu un arī klasisko latviešu vīru kora repertuāru, īpaši tādu, kura ir reti skanējusi Austrālijā. Pēc Uģa Prauliņa izaicinošā cikla Venus et Amor vīru koris Veseris ir iedziļinājies dzidros muzikālos atvaros – Mārtiņa Brauna ciklā ar Raiņa liriku – Daugava. Turpmākajos koncertos izskanēs izvilkumi no šī jaunā repertuāra.

Veseris laipni lūdz Jūs apmeklēt mūsu turpmākos koncertus šī gada decembrī!

Nākamais Melburnas vīru kora Veseris gadskārtējais koncerts notiks svētdien, 1. decembrī, plkst. 14.00 Melburnas Latviešu ciemā, 60 Fraser Crescent, Wantirna South, lielajā zālē. Diriģenti Sandra Birze un Edgars Vegners; viesmākslinieks – čellists Jānis Laurs. Ieeja $25/$20, jauniešiem zem 18 gadiem ieeja brīva. Biļetes pērkamas uz vietas pirms koncerta.

Piektdien, 6. decembrī, plkst. 19.30 Tempo Rubato (licensed premises), 34 Breese Street, Brunswick dzied Melburnas vīru koris VESERIS. Diriģenti Sandra Birze un Edgars Vegners. Viesmākslinieks, čellists Jānis Laurs. Ieeja bezmaksas.

Sandra un Roberts Birze
Laikrakstam „Latvietis“

*Angliski – zibakcijaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com