Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latviešu grāmatām otrs mūžs

Liels paldies Baibai Harringtonai

Laikraksts Latvietis Nr. 568, 2019. g. 27. nov.
Ināra Sīkā -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Ināra Sīkā, Baiba Haringtona. FOTO Viktors Sīkais.

2019. g. 18. novembrī Sidnejas Latviešu biedrības rīkotajā Valsts svētku aktā man bija tas gods un prieks pasniegt Baibai Harringtonai DV Atzinības rakstu. Kaut Baiba nav DV biedre, DV organizācija var piešķirt Atzinības rakstus arī tiem, kas ir atbalstījuši DV organizācijas mērķus un darbus. Baiba šo atzinību ir nopelnījusi ar savu uzņēmību dot latviešu grāmatām, kam iespējams nākošais solis būt bijis uz atkrituma maisu, otru dzīvību, pārsūtot tās uz bibliotēkām, skolām, DV nodaļām u.c. Latvijā.

Baiba ar saviem palīgiem pavada daudz laiku DV Sidnejas nodaļas namā un ar savu pieredzi un zināšanu izšķirot milzīgo daudzumu ziedotās grāmatas. Katra grāmata tiek apskatīta un novērtēta un, atkarīgi no temata, ielikt attiecīgā kastē. Bieži sanāk, ka ziedotās grāmatas nāk no izmisīgiem mantiniekiem, kas ne runā, ne lasa latviešu valodu. Viņi ir laimīgi uzzinot, ka viņu ģimenei iemīļotās grāmatās kādu citu iepriecinās.

Daugavas Vanagu Sidnejas nodaļa finansē grāmatu sūtījumu, samaksājot apmēram $4 000 gadā, bet bez Baibas zināšanām un darba mums pašiem būtu grūti tik rūpīgi un pareizi izdalīt saņēmējiem. Sidnejas nodaļa ļoti nevērtē šo darbu un sakām: liels paldies, Baibai!

Mēs ceram, ka 2020. gadā atkal būs iespēja sūtīt grāmatas. Saņēmēji ir ļoti pateicīgi, jo uz Latviju, galvenokārt, tiek sūtītas padomju laikā aizliegtās trimdas autora grāmatas.

Ināra Sīkā
DV Sidnejas nodaļas priekšsēdeAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com