Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


18. novembris Melburnas Latviešu ciemā

Saulīte lēca skaidrās debesīs

Laikraksts Latvietis Nr. 570, 2019. g. 9. dec.
Betija Plūme -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LatviesuCiems

18. novembris Melburnas Latviešu ciemā. FOTO Anita Andersone.

Betija Plūme uzrunā klātesošos 18. novembrī Melburnas Latviešu ciemā. FOTO Jānis Roberts Dēliņš.

Dagmāra Beitnere – Le Galla Latviešu ciemā. FOTO Anita Andersone.

Valsts svētku brokastis Latviešu ciemā. FOTO Anita Andersone.

Šorīt, lai kurā pasaules malā mēs esam, uzmodāmies ar labu prātu un smaidu sejā. Šodien ir liela dzimšanas diena, kas skar ne tikai vienu cilvēku, bet daudzus, kam ir dzimtene sirdī. Šodien ir Latvijas dzimšanas diena!

Mēs, te dzīvojošie Latviešu Ciemā, jau dienu iepriekš mēģinājām izplānot sēdvietas šiem svētkiem. Mūsu stiprie vīriešu kārtas strādnieki jau agrā rītā sāka nest un kārtot smagus krēslus. Šogad pirmo gadu mums karogu masti ir pie ieejas durvīm Lielajā zālē. Jau mēnesi iepriekš bija iesēta jaunā zālīte. Izdīga tikai tā, kas bija kā pārpalikums no mūsu daudzo baložu skaita garšīgām brokastīm. Mūsu svētku dienā tā bija zaļa un bieza.

Visu nedēļu laiks bija mainīgs, un pūta ass vējš. Šajā rītā saulīte lēca skaidrās debesīs, latviešu paruna – Kā uz pasūtījumu! Krēsli tika izvietoti aplī uz zālītes, ietve atstāta brīva. Jau laikus sāka nākt cilvēki no mājiņām un ārpus Ciema dzīvojošie. Drīz vien gandrīz visi krēsli bija aizņemti. Nāca tautu dēls ar tautu meitu tautas tērpos, kā pienākas, un uzvilka karogus. Pūta mazs vējiņš, un karogi lēnām plīvoja saulē. Dziedājām Dievs, svētī Latviju! un varēja redzēt asaras acīs daudziem dziedātājiem. Mācītājs svētīja un Jānis Roberts Dēliņš, Latvijas Republikas Goda konsuls Melburnā, sveica Latviju ar skaistu uzrunu. Pēc tam viņš nolasīja apsveikumus no Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita un Latvijas republikas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča.

Sekoja dziesma – piemērota šai dienai, un deklamācijas ar nobeigumu – E. Virzas dzejoli Karogs, kas ir vispiemērotākā dzeja šai dienai.

Visu lielo saimi, ap 70 cilvēkus, Ingrīda Houka (Hawke) lūdza uz brokastīm.

Zālē bija balti klāti galdi, ko rotāja puķes vāzēs. Mūsu čaklais un gādīgais Miķelītis bija sagatavojis brokastis. Šķīvjus rotāja dažādi sāļie un saldie uzgriežamie. Maizīti varēja izvēlēties melnu, brūnu vai baltu. Kūkas un zemenes arī viņš nebija aizmirsis. Pacēlām glāzes un nu uzdzērām labus vēlējumus Latvijai. Kamēr mēs ēdām un dzērām, kāds vienmēr bija pie klavierēm un spēlēja pazīstamas melodijas. Daudzi no mums dziedājām līdzi, citreiz tikai klīdām atmiņās.

Ar skaistu runu uzstājās Dagmāra Beitnere – Le Galla, Latvijas Saeimas priekšsēdētājas biedre, sveica mūs un priecājās par dzīvi un latviskumu Latviešu Ciemā.

Nāca jau uz pusdienas laiku, bet vēl gribējās pavadīt laiku draugu un svinību noskaņā. Mums vēl ilgi paliks atmiņā šī lielā DZIMŠANAS DIENA!

SAULES MŪŽU LATVIJAI!

Betija Plūme
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com