Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Tautas deju uzveduma „Dancot gribu!“ gaidās...

...jebšu „Vepons ov rok'“ ar švunku ieskandina mēģinājumu Brisbanē

Laikraksts Latvietis Nr. 124, 2010. g. 23. dec.
Ance Deksne -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Ingus Purens, Ance Deksne, Tija Lodiņa, Mārtiņš Ozols, Valda Biezaite un Daina Bogdanoviča. FOTO Ieva Deksne.

Valda Biezaite, Daina Bogdanoviča, Ingus Purens. FOTO Ieva Deksne.

Vienā ļoti lietainā nedēļas nogalē Ances mājās Brisbanē kopā salidoja un muzicēja Vepons ov rok dalībnieki.

Muzikanti cītīgi un neatlaidīgi spēlēja un dziedāja 12 stundas dienā, divu dienu garumā. Šogad grupas sastāvā ir Ance Deksne – klavieres, akordeons, kokles; Valda Biezaite – balss, stabules, perkusijas; Tija Lodiņa – basa ğitāra, balss; Daina Bogdanoviča – vijole, balss; Mārtiņš Ozols – ģitāra, balss un Ingus Purens – bungas, perkusijas, balss. Pavadījām lielisku laiku ne tikai spēlējot un dziedot, bet arī atpūšoties un svinot kopā būšanu. Paldies arī saku manai mammai par mūsu lutināšanu visas nedēļas nogales garumā!

Šī gada Kultūras dienu tautas deju izlase patiešām ir ļoti daudzveidīga – sākot no visiem zināmajām tradicionālajām dejām un beidzot ar modernām mūzikas interpretācijām. Tomēr visas dejas sevī efektīgi vieno tautas mūzikas elementu.

Kā tad mēs, Vepons ov rok, muzicējam un radam mūziku priekš tautas deju uzveduma?

Pirmkārt, katram dalībniekam ir sava mūzikas pieredze un idejas, ar kurām daloties, visa deju mūzika sanāk atbilstoša jau esošajai mūzikai, kas bieži vien ir atsūtīta kompaktdiska formātā.

Otrkārt, mums ir kopīgs mērķis radīt enerģijas pilnu mūziku, kas atbilst dejas stilam un garastāvoklim.

Treškārt, mēs vēlamies, lai tad, kad dejotāji izdzird mūsu mūziku, viņu kājas jau automātiski grib lekt dejas solī, un ceturtkārt – mēs vēlamies, lai dejotāji, muzikanti un skatītāji vienojas kopīgā aizrautībā par mūsu latvisko kultūru un pavada lielisku vakaru, baudot visu to, kas saistīts ar latviešu dejotprieku un dziedātprieku.

Iesaku Dancot gribu! uzveduma biļetes pasūtīt jau laicīgi. Šo pasākumu nedrīkst nokavēt nekādā gadījumā! Liels paldies Kalvim Jaunalksnim un Janai Andersonei par organizēšanu! Uz tikšanos Melburnā!

Ance Deksne „Vepons ov rok“
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com