Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


DV Pertas nodaļa svin Ziemassvētkus

Viens otrs izlavījās no pantiņa skaitīšanas...

Laikraksts Latvietis Nr. 124, 2010. g. 23. dec.
Jānis Purvinskis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

Pantiņš tomēr ir jāskaita. FOTO Jānis Purvinskis.

DV Pertā Ziemassvētku eglīte FOTO Jānis Purvinskis.

Svētdien, 19. decembra pēcpusdienā DV Pertas nodaļa rīkoja savu Ziemassvētku eglīti. Šogad to nolēma rīkot vēlā pēcpusdienā, jo vakarā pa tumsu neviens negribot braukt. Tas liekās nepiepildījās, jo šoreiz bija vēl mazāk apmeklētāju nekā pagājušā gadā vakara sarīkojumā. Tomēr bija sanākuši kādi nepilni trīsdesmit biedri un draugi, kuri kopā pavadījām omulīgas stundas. Bijām priecīgi savā vidū atkal redzēt mūsu nodaļas priekšnieku, kuru pēc tik gara un ilga ceļojuma gandrīz vairs nevarējām pazīt un taču atcerēties, jo nu jau visi paliekam vecāki gados.

Sarīkojumu uzsāka Gunārs Kaģis, aicinot mācītāju Guni Balodi uzsākt, kā jau šādā gadījumā pienākas, ar Svēto rakstu vārdiem. Mācītājs mums nolasīja Ziemassvētku notikuma stāstu un nobeidza ar lūgšanu Tam, kura dzimšanas dienu mēs atzīmējam: Jēzum Kristum. Tūlīt tad arī turpinājām ar Klusa nakts, Svēta nakts.

Sekoja apsveikumi un laba vēlējumi nākamajam gadam no citām DV nodaļām un Anitas Vaļikovas un Jūlija Bernšteina Ziemassvētkiem piemēroti dzejoļi. Tad nu uzdzērām šampanieti ar pateicību vecajam gadam un nākamajam gadam par godu un vēl nodziedājām vairākas Ziemassvētku dziesmiņas, kad parādījās Ziemassvētku vecītis.

Tas bez kādas lielas kavēšanās ķērās pie darba un dalīja visiem labiem bērniem un cītīgākajiem mūsu kopas darbiniekiem dāvanas. Pie tās gan nevarēja tik viegli tikt, ja nevarēja noskaitīt pantiņu. Bija gan viens otrs, kurš gan izlavījās no pantiņa skaitīšanas ar Ziemsvētku veča izrunāšanos, lai nu gan to dāvanu dodot tik un tā. Drīz vien dāvanu maiss bija tukšs, un vecītis devās atkal prom, lai atkal nāktu nākamgad.

Atkal kluba vadītājs Viktors Mazalevskis un mūsu vanadzes bija rosījušās un gādājušas svētku galdu ar visdažādākiem kārdinošiem ēdieniem: tur bija cepta zivs, cāļi, aukstā gaļa, skābēti gurķi, dažnedažādi salāti un pat muzikantu gaļa, nu viss, ko vien sirds vēlās svētkos. Tad taču vēl kafija un kūkas, un nu vēders atkal pilns līdz plīsumam. Redzi nu, vēl svētki nav īsti sākušies, bet svariņi jau rāda 2–3 kg nākuši manam svaram klāt. Atkal klapatas, kā tos dabūt nost. Bet ko var darīt, svētki tomēr ir jāsvētī, un tas nozīmē ēšanu un svara pielikumu.

Bet nu jau gandrīz metās tumsa, un man vēl 80 km ceļš uz mājām. Tā nu atvadījāmies un vēl viens otram novēlējām jaukus svētkus un Jauno gadu, un ar to DV eglītes svinēšana mums nu bija galā. Paldies par pagājušo gadu un uz atkal redzēšanos dažādu panākumu pilnajā 2011. gadā,

Jānis Purvinskis

ar savu sieviņu Vēlu
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com