Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Imanta Ziedoņa pasakās

Atklāta to balstīta izbraukuma izlaušanās spēle

Laikraksts Latvietis Nr. 581, 2020. g. 11. febr.
Kristiāna Salnāja -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Izlaušanās spēle. FOTO Publicitātes foto.

Izlaušanās spēle. FOTO Publicitātes foto.

„Klase jau arī ir tas, ko mums jāiedibina – visus kopā un atsevišķi, lai par mums saka: tie ir labas klases.“
(Imants Ziedonis)

Pēc veiksmīgās pieredzes ar izlaušanās spēli Rīgā, Sporta2 kvartālā, Imanta Ziedoņa fonda Viegli izglītības iniciatīva Ziedoņa klase atklāj izbraukuma izlaušanās spēli. Nodarbības mērķis ir veicināt jauniešu interesi par kultūru, kā arī iedvesmot uz drosmi, izmēģināt jaunas mācību pieejas, aicināt lasīt dažādu literātu darbus un pieredzēt literatūru citādi.

„Nepilna gada laikā esam satikuši vairāk nekā 5000 skolēnu un atbalstījuši skolotājus ar mācību metodēm, līdz ar to secinām, ka interese par mācīšanās procesa dažādošanu un kultūras pieredzēšanu ir ļoti liela. Esam arī novērojuši, ka skolēniem nav iespēja atbraukt pie mums uz galvaspilsētu ne tikai finansiālu, bet arī loģistikas un citu iemeslu dēļ, tādēļ realizējām ideju par izbraukuma spēli, kas balstīta Imanta Ziedoņa pasakās no grāmatas „Blēņas un pasakas“,“ stāsta Ziedoņa klases vadītāja Elizabete Pavlovska.

Spēles princips, tāpat kā izlaušanās istabās Rīgā, ir balstīts uz sadarbību, lasītprasmi un loģiku. Interaktīvās nodarbības ievaddaļā skolēni papildina un nostiprina zināšanas un kultūras izpratni par Imanta Ziedoņa personību un daiļradi. Savukārt, galvenā nodarbības daļa veltīta padziļinātai Imanta Ziedoņa pasaku iepazīšanai no grāmatas Blēņas un pasakas, akcentējot rakstnieka vērtības. Komandai kopīgi jāveic dažādi savstarpēji saistītu uzdevumu virknējumi, kas attīsta caurviju prasmes – lasītprasmi, radošumu, sadarbību un līdzdalību.

Pirmo reizi izbraukuma spēli izmēģināja Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas skolēni. „Esam gandarīti par fonda „Viegli“ aktivitātēm Kuldīgā, pagājušajā gadā, uzsākot Imanta Ziedoņa „Kurzemītes“ vērtību iedzīvināšanu, Kuldīgā tika iestādīts un kulturāli kopts neparasts kartupeļu lauks, un tagad pie mums atceļojusi „Ziedoņa klases“ izbraukuma spēle skolēniem. Paldies par iesaisti, uzdrīkstēšanos un iedvesmu, ko tik radošā veidā viņi atved līdz mums, kuldīdzniekiem,” pauž Kuldīgas novada pašvaldības izpilddirektore Ilze Dambīte-Damberga. Plānots, ka izbraukuma nodarbība dosies pie skolēniem reģionos visā Latvijā, un tā iekļauta programmā Latvijas skolas soma. Izbraukuma izlaušanās spēle veidota tā, lai to būtu iespējams ērti pārvadāt un tā būtu vizuāli piesaistoša. Māksliniecisko dizainu veidojis mākslinieks Jānis Auniņš, un grafisko elementu autore ir māksliniece Rūta Jumīte. Uzdevumu saturu un konceptu veidojis spēļu izstrādātājs Kristaps Auzāns. Ziedoņa klases izbraukuma spēle tapusi pateicoties finanšu institūcijai ALTUM un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam.

Par „Ziedoņa klasi“:

Sekojot Imanta Ziedoņa iecerei par pietiekami daudz spēka, līdzekļu un uzmanības veltīšanu izglītībai, fonds Viegli 2019. gada martā atklāja iniciatīvu izglītībā – Ziedoņa klase. Sadarbībā ar attīstības finanšu institūciju ALTUM un Labklājības ministriju fonda Viegli jaunā gaita īsteno sociālo uzņēmējdarbību, veidojot alternatīvas mācību stundas, veicinot skolēnu lasītprasmi un savstarpējo sadarbību, kas balstās izglītības standartā Skola 2030.

Ziedoņa klase piedāvā mācību programmas, nodarbības dažādu klašu grupām. Visus piedāvājumus skolēniem un citiem Ziedoņa darbu cienītājiem iespējams apskatīt mājas lapā www.fondsviegli.lv.

Kristiāna Salnāja,
Imanta Ziedoņa fonds „Viegli“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com