Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Maldinātāji

Laikraksts Latvietis Nr. 597, 2020. g. 20. maijā
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Ierobežojumi mīkstināti, dažas robežas atvērtas. Vai „dižsērga“ ir pārgājusi? Ja, piemēram, ASV vēl arvien katru dienu dēļ Covid-19 mirst pāri par 1000 cilvēku, tad laikam gan ne.

Toties covidioti turpina darboties, dažreiz vienkārši melojot, dažreiz maldinot. Un mūsu tautieši turpina viltus ziņas izplatīt, daloties ar tām sociālos medijos.

Minēšu vienu jaunāko gadījumu. Neminēšu slaveno stundu garo interviju ar diviem ārstiem Kalifornijā, kuri neatklāja savu finansiālo ieinteresētību ierobežojumu atcelšanā, un kuru teikto kā nepatiesu nosodīja viņu profesionālās organizācijas (American College of Emergency Physicians un American Academy of Emergency Medicine).

Biostatistiķim Knutam Vitkovskim (Knut Wittkowski), kurš tiek sludināts kā „epidemiologs“, 15. maija rakstā* spiked-online.com prasa, vai Covid-19 ir bīstams. Viņa atbilde: „Nē, izņemot, ja Jums ir reizē ar vecumu saistīta saslimstība.“ Tālāk viņš apgalvo, ka slimnīcās tiek ievietoti „tikai tie, kuri ir reizē veci un ar citām saslimstība.“

Mani šokē, ka intervija pēc šādām muļķībām nav uzreiz pārtraukta un netiktu publicēta. Protams, ka veciem un slimiem cilvēkiem jebkāda papildus problēma varētu būt bīstama, bet kā Vitkovskis nevarēja zināt par daudzu jaunāku un it kā pilnīgi veselu cilvēku hospitalizāciju un miršanu. Vai 55 gadus vecais britu ministru prezidents, kurš pats ar Covid-19 slimnīcā cīnījās par dzīvību, jau pieskaitāms pie „slimiem, aprūpes nama vecīšiem“?

Vitkovskis apgalvo, ka ierobežojumi nebija vajadzīgi, jo, lūk, slimnīcas netika pārpildītas. Tas, ka slimnīcu nepārpildīšana ir ierobežojumu sekas, viņam (un daudziem citiem) ir aizgājis garām. Līdzīgs arguments būtu tāds, ka mums nav vajadzīgas nekādas būvnormas, jo ēkas nesabrūk. Un Maxima gadījums pierāda, ka būvnormas tik vai tā nepalīdz.

Populārs stāsts ir par „pūļa imunitāti“ („herd immunity“). Ja lielākā daļa no cilvēkiem ir imūni, tad vīruss vairs nevar izplatīties. Tieši šādas situācijas sasniegšana ir vakcinēšanas programmas mērķis. Vitkovska un dažu citu stāja ir tāda, ka visiem (kuri nav veci un aprūpes namos) vajadzētu inficēties ar šo vīrusu un iegūt imunitāti. (Tas, ka tūkstošiem nevajadzīgi mirtu, nav viņiem ierēķināts.)

Vitkovskis paziņo: „Visi izdarītie pētījumi liecina, ka jau vismaz 25% iedzīvotāju ir imūni“. Nav tālu jāmeklē, lai noskaidrotu, ka šis apgalvojums, laipni izsakoties, nekādi neatbilst patiesībai. Līdz šim nav nekādu ziņu, ka kaut vai viens cilvēks ir imūns. Tieši te ir lielā jautājumu zīme. Izslimošana atstāj ķermenī antivielas, bet neviens vēl nezin, vai tās pilnīgi pasargā no otrreizējās saslimšanas un, ja tā, tad uz cik ilgu laiku.

Es netaisos apgalvot, ka visi valsts noteiktie ierobežojumi ir perfekti saskaņoti ar zinātni. Ir vēl tik daudz nezināmo, ka katra valsts (un Austrālijā pat katra pavalsts) dara, kā vislabāk saprot.

Bet viens ir skaidrs – anarhisti nepalīdzēs mums atveseļoties.

GN
2020. g. 20. maijā

* „We could open up again and forget the whole thing“



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com