Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


LAAJ Delegātu kopsanāksmes pārskats

2010. g. 31. decembrī, Melburnā

Laikraksts Latvietis Nr. 127, 2011. g. 20. janv.
Linda Ozere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LAAJ

Kopsanāksmē piedalās 32 delegāti, pārstāvot 13 organizācijas ar 28 balsīm. Sanāksmi vada Aldis Birzulis un protokolē Ināra Graudiņa.

LAAJ prezidijs ierosinājis vairākas statūtu maiņas, ņemot vērā latviešu sabiedrības pārmaiņas kopš 1983. gada, kad pieņēma LAAJ statūtus. Proponētās maiņas bija izsūtītas LAAJ sastāvošām organizācijām un individuālajiem biedriem. Kopsanāksmes dalībnieki vienbalsīgi pieņem izstrādātos statūtus, kā tie uzrakstīti.

Dienvidaustrālijas organizācijas par kandidātu nākošajam LAAJ prezidija priekšsēža amatam ievēlējušas Pēteri Strazdu. Viņu oficiāli amatā apstiprinās 2011. gada 31. decembra kopsanāksmē. Sekojot līdzšinējai LAAJ praksei, ar 2011. gadu PBLA valdes locekļi ir: pašreizējais LAAJ priekšsēdis J. Ruņģis, Kultūras fonda priekšsēdis A. Kariks un nākošā prezidija priekšsēdis P. Strazds. J. Ruņģis pateicās D. Dārziņam par viņa ilggadīgo darbu LAAJ un PBLA.

Austrālijas latviešu 54. Kultūras dienas notiks 2012. gada pēdējā decembra nedēļā Adelaidē. Par vadītājiem ievēlēti Inta un Juris Skābes. Paredzēts, ka Kultūras dienas 2014. gadā notiks Sidnejā, bet par to jālemj nākošajā LAAJ kopsanāksmē.

Pēteris Dārziņš (Akadēmisko papildstudiju nozare) sniedza darbības pārskatu. Līdz šim esot bijuši 25 kandidāti, un Latvijas finansiālā krīze ir radījusi apstākļus, ka atkal ir vajadzība palīdzēt.

Ināra Graudiņa sniedza pārskatu par Okupācijas muzeja darbību un problēmām un pateicās tiem, kas atbalstījuši OM 2010. gada līdzekļu vākšanas akcijā.

Dažādos jautājumos delegāti pārrunā Vasaras vidusskolu, Sveika, Latvija programmu, biedru naudas varbūtēju pacelšanu, Kultūras fonda nodevu un līdzekļu vākšanas akciju.

J. Ruņģis pateicās vicepriekšsēžiem par labu sadarbību ārzemju viesu uzņemšanā. A Kariks izsaka atzinību par labām 53. Kultūras dienām.

Nākošā LAAJ kopsanāksme ir paredzēta 2011. g. 31. decembrī, Sidnejas Latviešu namā.

Linda OzereAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com