Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Vērmanes dārzs – kam?

Laikraksts Latvietis Nr. 461, 2017. g. 30. maijā
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Pēc nedēļas būs pagājuši apaļi 200 gadi, kopš 1817. gada 8. jūnijā atklāja jauno Vērmanes dārzu. To savā testamentā rīdziniekiem dāvināja pilsētas vecākā Kristiana Heinriha Vērmaņa atraitne Anna Ģertrūde Vērmane (Anna Gertrud Wöhrmann) (1750-1827) kopā ar 2000 rubļiem. Novēlējumā bija noteikums, ka parku nekad nesadalīs un nepārdos privātpersonām, un pilsētniekiem netiks liegta iespēja atpūsties tur.

Un kopš tā laika Vērmanes dārzs ir brīvi pieejams visiem – jauka pastaiga starp dārziem un kokiem, vai vienkārši taisnākais ceļš no vienas vietas uz otru.

Siltā piektdienas pēcpusdienā devos iekšā parkā Merķeļa ielas un Krišjāņa Barona ielas stūrī, lai diagonāli šķērsotu visu dārzu un iznāktu Tērbatas ielas un Elizabetes ielas stūrī. Mazliet traucēja kādu priekšmetu tirdzniecība pašos vārtos, bet tam nepievērsu uzmanību un spēros taisni uz priekšu.

„Vai Jums ir biļeti?“ man prasīja kungs, kurš novietojās man tieši priekšā un neļāva doties tālāk. Es naivi prasīju: „Vai tagad ir jāmaksā, lai šķērsotu Vērmaņdārzu?“ Izrādās, ka nekur dārzā iekšā netikšu, ja nemaksāšu EUR 2 kaut kādam alus festivālam. Nemaksāju arī un tik atlika padomāt, cik brīvi ir pieejams Vērmanes kundzes mantojums.

Kā tad īsti sanāk, – ja atpūšanās parkā ir tikai pret samaksu alus festivālam, tad vai ir, vai nav liegta iespēja tur atpūsties?

Festivāls ar īsti latvisku nosaukumu Latviabeerfest notiek ne jau pirmo reizi, bet man agrāk neiznāca šķērsot Vērmanes dārzu festivāla laikā. Festivāla publicitātē ir atsauces uz Minhenes Oktoberfestu, bet kā bijušajam minhenietim man jāpiebilst, ka neviens nedomā noplēst nekādu ieejas naudu pasaules slavenākajā alus festivālā Minhenē.

Kurš tad iegūst finansiālu labumu no Vērmanes dārza nodošanas alkohola priekiem? Par tirdzniecības vietām rīkotājs – biedrība Alus Brālība – iekasē summas no dažiem simts eiro līdz pat 4300 un vairāk eiro „I kategorijas tirdzniecības zonā“.

Ņemot vērā, ka pilsētas mērs ir priekšvēlēšanu laikā par 203 535 eiro noorganizējis pazīstamās Krievijas grupas Bi-2 bezmaksas koncertu Lucavsalā, tad jāprasa, kāpēc nevarēja nodrošināt turpinošu bezmaksas ieeju Vērmanes dārzā? Ko rīdzinieki saņem par viņu tiesību ierobežošanu uz veselām piecām dienām?

Un ko par visu to teiktu atraitne Anna Ģertrūde Vērmane?

GN
2017. g. 30. maijāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com