Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Pašvaldību vēlēšanas

Laikraksts Latvietis Nr. 462, 2017. g. 6. jūnijā
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Pašvaldību vēlēšanas kārtējo reizi pierādīja latviešu neieinteresētību savā nākotnē. Visā Latvijā bija 1 443 801 balsstiesīgais, bet nobalsoja tikai 727 839 jeb 50,41%.

Tieši Rīgā bija lielāka aktivitāte, un no 426 505 balsstiesīgiem nobalsoja 250 445 jeb 58,72%. Mazliet pāri par pusi (50,82%) nodeva savu balsi par kopīgo sociāldemokrātiskās partijas Saskaņa un partijas Gods kalpot Rīgai sarakstu. Tātad Nils Ušakovs ar pārliecinošu vairākumu ir atkal ievēlēts, un turpinās pildīt Rīgas pilsētas mēra amatu. Nebūs vajadzīgas nekādas koalīcijas ar citām partijām.

Saskaņa un Gods kalpot Rīgai ieguvuši 32 deputātu mandātus ar Nilu Ušakovu un Andri Ameriku popularitātes priekšgalā. Ievēlētie deputāti no šī saraksta ir gan latvieši, gan cittautieši; daudzi cittautieši nav uzdevuši savu tautību. Popularitātes pirmā piecniekā ir četri latvieši un pats mērs, kurš nenorāda savu tautību. Starp Gods kalpot Rīgai deputātiem, kuri zaudējuši savu mandātu, var minēt bijušo Latvijas Universitātes rektoru Juri Zaķi. Viņš ierindojās tikai 59. vietā Saskaņas un GkR kopīgajā sarakstā.

Nākamās populārākās partijas Rīgā ar 9 deputātu mandātiem katrai ir Latvijas Reģionu Apvienība,

„Latvijas attīstībai“ (pirmā vietā mēra kandidāts Mārtiņš Bondars) un Jaunā konservatīvā partija ar Jānis Bordānu un Jutu Strīķi priekšgalā.

Ar 6 deputātu mandātiem ir Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!“ – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK“. Pēdējā partija, kura būs pārstāvēta Rīgas domē ir partija Vienotība ar tikai 4 deputātu mandātiem.

Bijušais Amerikas latvietis un aktīvais sabiedriskais darbinieks Māris Graudiņš iedzīvināja partiju PROGRESĪVIE, kuri kandidēja Jūrmalas pašvaldības vēlēšanās. Tā saņēma tikai 2,40% no balsīm, un līdz ar to neieguva nevienu deputāta mandātu.

Ventspilī 9 deputātu mandātus ieguva partija Latvijai un Ventspilij ar Aivaru Lembergu priekšgalā, un pārējos 4 mandātus ieguva patiešām plašs kopīgs saraksts – Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!“ – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK“, partija „VIENOTĪBA“ un Latvijas Reģionu Apvienība ar bijušo aizsardzības ministru Ģirtu Valdi Kristovski priekšgalā.

Jāprasa, kāpēc šāda plaša koalīcija bija iespējama Ventspilī, bet ne Rīgā, kur katra partija vilka deķi savā virzienā. Vai nu partijām ir kopīgas intereses, vai nav. Ko tas izsaka par Latvijas politisko briedumu?

GN
2017. g. 6. jūnijāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com