Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Simtgades ekspresis“ pāri visai Latvijai

Koncerts plkst. 8.00 no rīta!

Laikraksts Latvietis Nr. 462, 2017. g. 6. jūnijā
Aina Gailīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Tukuma stacijā. FOTO Aina Gailīte.

„Simtgades ekspresis“ Tukuma stacijā. FOTO Aina Gailīte.

Tukuma stacijā. FOTO Aina Gailīte.

Latvija100_Es_esmu_Latvija

Latvijas simtgades svētku programmā ekspresis trijās dienās šķērso Latviju, dažādās vietās sniedzot 12 koncertus. Sākās tas 26. maija pusdienlaikā Latgalē, Indras stacijā; nākamās pieturvietas bija Daugavpils, Krustpils, Daugavas un Vecumnieku stacijas, Dobele un Liepāja, Tukums, Rīga, Inčukalns, Sigulda un noslēgums Valka/Valga 28. maijā plkst.19.00. Ekspresis veda apmēram 180 dziedātājus un dejotājus: korus – Balsis, Monēta, Rīga un deju ansambļus – Ačkups, Auda, Dardedze un katrā stacijā viņiem pievienojās vietējie kolektīvi.

Es laikrakstam Latvietis izvēlējos Tukumu; ierados tur ar elektrisko vilcienu pirms septiņiem un ar interesi vēroju ekspreša sagaidīšanu – kā no visām pusēm gan kājām, gan ar auto saradās vietējo kolektīvu dejotāji tautas tērpos, kā tika sieti lakati, izrādās, ne katra to prot. Pasākuma vadītājs, cara laika stacijas priekšnieka mētelī un cepurē, visus informēja, kas, kad un kā.

Plkst.8.45 pienāca izpušķotais ekspresis, tā pasažieri tā pagausi (rīta agrumā) izvēlās uz perona, bet tad, ieraugot balto foto rāmi pie stacijas ar uzrakstu Uz Tukumu pēc smukuma visi sasparojās un mīļi sastājās ciešā pulciņā ģimenes bildei. Viss notika ragu mūzikas pavadībā.

Tad kori un dejotāji gāja caur tukumnieku veidotu sagaidītāju aleju uz laukumu pie Tukums 1 stacijas. Dažas ļoti īsas uzrunas, viena gan prasīja Tukuma domes priekšsēdētājam Ērikam Lukmanam atbildi: kad viņš pēdējo reizi ir braucis ar vilcienu? Izrādījās, ka pirms pāris gadiem! Sākās koncerts, dziesmas mijās ar dejām, laiks bija ļoti labs.

Bija vēl tāds interesants, neplānots moments; pienāca Rīgas vilciens, un pasažieri no pārsteiguma sastinga uz vagonu pakāpieniem, visapkārt ļaudis tautastērpos. Bet latvieši jau tādi pasīvi, rezervēti, neiedomājās kaut pamāt sagaidītājiem vai pateikt kādu vārdu. Tukumnieki bija sanākuši gan ar bērniem un ar visiem ratiņiem, gan suņiem, gan riteņiem. Ievēroju trīs vietējos bomžus, nezinu vai nu viņi ir bezpajumtnieki, bet šie vīri centās būt iznesīgi un pieklājīgi un ar patiesu interesi vēroja koncertu.

Un tad jau bija klāt atvadīšanās laiks, jo Simtgades ekspresis kursē pēc saraksta. Bija žēl, ka viss jau beidzies. Tālāk sekoja organizatoriskie pasākumi, dalībnieki brokastoja un tālāk devās savās gaitās. Es ar vilcienu braucu uz Jūrmalu. Esmu pārliecināta, ka šis ekspresis daudziem, it sevišķi bērniem, paliks atmiņā uz visu mūžu.

Cik jauki, ka Latvijas simtgadi nesvin vien dažas dienas un tikai galvaspilsētā; tas bija ļoti mīļi!

Aina Gailīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com