Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pirmo reizi Bērzzariņa balva

Noslēguma koncerts Rīgas Latviešu biedrībā

Laikraksts Latvietis Nr. 462, 2017. g. 6. jūnijā
Aina Gailīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Gunāra Eižēna Bērzzariņa balva. FOTO Aina Gailīte.

Elizabete Ozoliņa. FOTO Aina Gailīte.

Konkursa „Talants Latvijai“ dalībnieki kopā ar Mārtiņu Jauģieti, Andri Bērziņu un Gunāru Nāgelu. FOTO Aina Gailīte.

No kreisās: Mārtiņš Jauģietis, Gunārs Nāgels, Andris Bērziņš. FOTO Aina Gailīte.

Tukuma Mūzikas skolas direktore Ligita Zemniece un Gunārs Nāgels ar Gunāra Eižēna Bērzzariņa balvu. FOTO Aina Gailīte.

Svētdien, 28. maijā, jaunie, topošie mūziķi – konkursa uzvarētāji no visas Latvijas pulcējās Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē uz kārtējo koncertcikla – konkursa Talants Latvijai 2016./2017. gada sezonas noslēguma koncertu.

Konkurss notika vairākās kārtās, un tajā piedalījās ap 300 bērnu. Konkursu organizē trīs biedrības – Latvijas bērnu fonds, Brāļu Jurjānu biedrība un Rīgas Latviešu biedrība jau no 1991. gada. Skaistajā zālē ar milzīgo spoguli visas sēdvietas bija aizņemtas, konkursa uzvarētāji bija ieradušies ar saviem skolotājiem, ģimenēm un līdzjutējiem.

Viss sākās ar apbalvošanu – ar atzinības rakstiem, diplomiem un divām galvenajām balvām. Abi runas vīri, Brāļu Jurjānu biedrības priekšsēdētājs Mārtiņš Jauģietis un Latvijas Bērnu fonda prezidents Andris Bērziņš, tik spēja spiest rokas un dalīt diplomus un aploksnes.

Mazie mākslinieki bija saposušies un no uztraukuma sasārtuši. Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola jau otro reizi izcīnīja Arnolda Skrides piemiņas balvu 2000 eiro. Tad tika pieteikts pārsteigums – pirmo reizi tika piešķirta naudas balva 2000 eiro – kā Gunāra Eižēna Bērzzariņa balva – Tukuma Mūzikas skolai. Pirms tika paziņots balvas ieguvējs, tika lūgts Gunārs Nāgels, Latvijas Okupācijas muzeja direktors un laikraksta Latvietis redaktors, iepazīstināt klātesošos ar balvas devēja novēlējumu un darbību Austrālijā. Turpmāk konkursā Talants Latvijai būs divas naudas balvas, Gunāra Eižēna Bērzzariņa balva veiksmīgākajai provinces mūzikas skolai.

Pēc apbalvošanas uzstājās desmit pirmo vietu ieguvēji: klavieru, akordeona, flautas, sitaminstrumentu, vijoles, ģitāras, saksofona un eifonija klases audzēkņi. Noslēgumā oficiāla liela ģimenes bilde un daudz mazu pulciņu fotografēšanās.

Ļoti jauks pasākums, kas māca pielikt maksimāli daudz darba, lai plūktu uzvaras laurus, un tas ir tikai sākums. Lai veicas jaunajiem mūziķiem!

Aina Gailīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com