Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Izauga mātei brīnuma meita“

Pirmais albums postfolka grupa „Imanta Dimanta un draugi“

Laikraksts Latvietis Nr. 462, 2017. g. 6. jūnijā
Katrīna Dimanta -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

„Imanta Dimanta un draugi“. FOTO Tenis Dimants.

25. maijā pasauli ieraudzīja grupas Imanta Dimanta un draugi pirmais albums Izauga mātei brīnuma meita. Albumu veido 13 tautasdziesmu apdares un oriģinālkompozīcijas. Albuma dziesmas stāsta par meitas došanos pie vīra.

Grupā Imanta Dimanta un draugi darbojas 5 jaunieši. Katrīna Dimanta spēlē vijoli, čellu tamburīnu un dzied, Imanta Nīgale spēlē mandolīnu un dzied, Krišjānis Sils spēlē ģitāru, Kristaps Strods spēlē basu, Ingus Purēns spēlē kahonu, tamburīnu un dzied, reizēm grupai pievienojas arī perkusionists Kaspars Indrēvics. Grupa uzstājusies gan Latvijā, gan Amerikā.

„Trīs no mums uzauga ārzemju latviešu ģimenēs, dažādās pasaules malās – Austrālijā, Amerikā, Vācijā, bet divi piedzima un uzauga tepat Latvijā. Katrs esam gājuši dažādus muzikālos ceļus un nu esam satikušies, lai veidotu kopīgu mūziku. Visi kopā priecājamies spēlēt un baudām ikkatru saspēles reizi. Mums patīk tas, ko mēs darām un gūstam lielu prieku par to, ka ar savu mūziku varam dalīties ar citiem!“

Darbs pie albuma tika uzsākts 2015. gadā Amerikā, kad mūziķi latviešu tautasdziesmām veidoja jaunas apdares un radīja pirmās oriģinālkompozīcijas, izmantojot gan savu tekstu, gan Dainu skapī uzietās tautasdziesmas.

Katrīna Dimanta stāsta: „Mūzika mums vienmēr ir bijusi mīļa un tuva. Mēs vēlamies klausītājiem sniegt prieku, un – lai pie mūsu mūzikas cilvēki labi pavadītu laiku un atpūstos. Kad sapratām, ka būs albums, pārskatījām savu dziesmu sarakstu. Tā mūsu prātos piedzima brīnuma meita, kura mums uzticējās un ļāva pastāstīt par savu dzīvi. Dziesmas albumā stāsta par meitas dzīvi, dodoties pie vīra. Tajās var saklausīt gan iepazīšanās prieku un mulsumu, kad nesaproti, kas notiek ar tavu prātu un sirdi, gan smaidus un bažas, gan to pašu svarīgāko – laimi. Mēs ceram, ka ikviens šajos stāstos atradīs sevi – no jaunības mīļām atmiņām vai no vakardienas aklā randiņa. Mēs katrs esam brīnums!“

Par grupu Imanta Dimanta un draugi sociālajos tīklos:

www.facebook.com/ImantaDimanta
www.imantadimanta.bandcamp.com

Katrīna Dimanta
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com