Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ingrīdas daudzie talanti

Aktīva latviešu kultūras dzīves atbalstītāja

Laikraksts Latvietis Nr. 462, 2017. g. 6. jūnijā
Marita Lipska -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Ingrīda Rēbauma. FOTO Marita Lipska.

Kādā Bībeles stundā sēdējām pie galda un runājāmies par dažādiem tematiem un apspriedām arī jaunumus Latvijā. Mairis Briedis bija nesen uzvarējis boksa čempionātu Vācijā, mūsu hokejisti uzrādīja labus rezultātus pasaules čempionāta spēlēs. Nupat Latvijas vijolniece Baiba Skride viesojās Sidnejas operā. Spriedām, – cik maza, bet talantīga ir mūsu latviešu tauta.

Un, patiešām, arī tepat blakus mums ir ļoti vispusīgi un talantīgi cilvēki. Šoreiz mans stāsts ir par mūsu Vienības draudzes locekli Ingrīdu Rēbaumu (dzimusi Ķauķis).

Interesanti bija uzzināt, ka Ingrīda ir bijusi ļoti aktīva latviešu kultūras dzīves atbalstītāja. Jau pusaudžu gados sākusi dejot tautas dejas, spēlējusi teātri, dziedājusi jauktajā korī un vēlāk arī uzsākusi gleznošanu. Labi panākumi Ingrīdai bijuši arī sportā: gūtas daudzas uzvaras galda tenisa sacensībās, un saņemtie kausi lepni rotā vairākus plauktus viņas mājās.

Ingrīda vienmēr ir atbalstījusi Daugavas Vanagu kustību un arī Daugavas Vanagu namu Sidnejā. Divus gadus darbojusies kā sarīkojumu vadītāja un kādu laiku arī kā sekretāre. Latviešu tautas liktenis, latvietība un latviešu kultūra Ingrīdai vienmēr ir bijusi ļoti nozīmīga un svarīga, un viņa ar savu pozitīvo un dzīvespriecīgo attieksmi to ir atbalstījusi un veicinājusi, cik ir bijis viņas spēkos.

Viņa ar prieku atceras jaunības gados tautas dejās pavadīto laiku mēģinājumos (kopumā 10 gadus) un koncertos. Atmiņā bija palicis kāds jautrs atgadījums, kad koncerta laikā vienai no dejotājām uz skatuves ir nokrituši brunči, bet partneris ir bijis veiks puisis un tos ātri pacēlis un kopā ar visu meiteni nonesis no skatuves.

Sidnejas teātrī Ingrīda sāka spēlēt 1955. gadā izrādē Skroderdienas Silmačos. Pa šiem gadiem ir bijušas daudzas skaistas lomas un lomiņas, īpaši labas atsauksmes par Sprīdītī atveidoto raganu un citām lomām. Ingrīdai pašai vislabāk ir paticis piedalīties un spēlēt Kaleidoskopos, kas saistās ar visādām jautrībām un dullībām. Pielietojot savus zīmēšanas talantus, Ingrīda ir veidojusi arī dekorācijas 2 izrādēm – Pauksts un Šmauksts un Karlsons uz jumta, kā arī palīdzējusi pie citām.

Vēlākos gados Ingrīda savu sirdsprieku ieguva glezniecībā. Nopietnāk tam pievērsusies 1999. gadā, uzsākot mācības Julian Aston Arts skolā. Daudzus gadus papildinājusi zināšanas gleznošanas klasē, ko organizē Stratfildas senioru skola. Ingrīdai vislabāk padodas un patīk gleznot ar eļļas krāsām dabasskatus, Latvijas ainavas un ziedus. Ļoti mīļas un romantiskas ir viņas gleznotās Latvijas dabas ainavas ar baltajiem bērziem un bērzu birztaliņām. Ar saviem darbiem viņa ir piedalījusies daudzās latviešu mākslinieku izstādēs. Ar patiesu prieku Ingrīda pieminēja notikumu, kad Vaira Vīķe-Freiberga uzstājās ar referātu Sidnejas Latviešu Namā; tad viņas gleznotā dabas ainava ir bijusi novietota Vīķes kundzei tieši aiz muguras, un visi klātesošie to varējuši labi apskatīt.

Tā nu ar visiem saviem daudzpusīgiem talantiem – dziedot, dejojot, teātri spēlējot un arī gleznojot, Ingrīda daudzus gadus ir veicinājusi latviešu kultūras tradīcijas Austrālijā. Ar savu dzīvesprieku un degsmi ļoti izjusti deklamējot dzejoļus, Ingrīda ir kuplinājusi ļoti daudzus mūsu Vienības draudzes pasākumus, kā arī citus Sidnejas Latviešu Nama sarīkojumus un iepriecinājusi un vēl joprojām turpina iepriecināt daudzus skatītājus. Lai mūsu latviešu sabiedrībai nekad netrūktu tādu talantīgu, aktīvu un sirsnīgu kultūras dzīves atbalstītāju kā Ingrīda!

Marita Lipska
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com