Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Eiropas filmas Kanādā

Festivālā piedalās Latvijas filma „Es esmu šeit“ („Mellow Mud“)

Laikraksts Latvietis Nr. 483, 2017. g. 11. nov.
Vita Gaiķe -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No 9. līdz 23. novembrim torontieši atkal varēs dzīvot līdzi eiropiešu piedzīvojumiem, drāmām un kaislībām, vismaz uz ekrāna, jo klāt ir atkal Eiropas Savienības filmu festivāla laiks.

Festivālā piedalās 28 filmas. Tā kā šogad Eiropas Savienības Padomē prezidē Igaunija un Malta, tad arī šīm valstīm ir gods atklāt festivālu. 9. novembrī pēc atklāšanas pieņemšanas tika izrādīta Maltas filma Gozo. Savukārt Igaunija noslēgs festivālu 23. novembrī ar komēdiju The Dissidents par trīs igauņu puišiem, kas no Padomju Savienības okupētās Igaunijas aizbēg uz Zviedriju, kur sākumā jūtas kā varoņi, bet beigās saprot, ka, lai izdzīvotu, viņiem jāmeklē darbs.

Mūsu kaimiņi lietuvieši atveduši uz festivālu filmu Emilia, aizskarot padomju okupācijas tēmu un parādot lietuviešu cīņu par brīvību.

Pateicoties Latvijas vēstniecības Kanādā tehniskajām rūpēm un nozīmīgajam finansiālajam atbalstam, arī Latvija piedalās festivālā, un šogad ar Renāra Vimbas drāmu Es esmu šeit (Mellow Mud), kas ir stāsts par divu jauniešu – brāļa un māsas dzīvi laukos pēc tēva nāves, mātei bērnus pametot vecmāmiņas gādībā. Kad nomirst arī vecmāmiņa, jaunieši ir grūtas izvēles priekšā – ziņot par vecmāmiņas nāvi un līdz ar to nonākt bērnu namā vai noslēpt šo faktu un izlikties, ka nekas nav noticis.

Filmas izrādi atbalsta LNAK Izglītības un kultūras fonds, un ar filmu pirms izrādes skatītājus iepazīstinās fonda vadītāja Elita Pētersone. Filmas nokļūšanai līdz festivālam Toronto palīdzējis arī nu jau bijušais Latvijas goda konsuls Ontario Imants Purvs. Filmas izrāde 13. novembrī, sākums plkst. 20.30.

Visas filmas tiek izrādītas kinoteātrī The Royal (608 College St., Toronto), un ir par brīvu, tomēr aicinot ziedot, lai varētu nodrošināt šādu festivālu rīkošanu arī nākotnē. Bez tam, ir iespēja arī rezervēt vietu, samaksājot $10. Tad nebūs jāstāv rindā un jāuztraucas, ka var nepietikt sēdvietas.

Vairāk par festivālu un tajā redzamām filmām var uzzināt internetā: www.euffto.com.

Filma tiks izrādīta arī Kanādas galvaspilsētā Otavā un Kanādas rietumu piekrastē – Vankuverā. Otavieši uz filmas izrādi aicināti 24. novembra vakarā, plkst. 19.00. Šogad festivāls norisinās Nacionālās galerijas (National Gallery) kinoteātrī (380 Sussex Drive, Ottawa). Plašāka informācija par festivālu Otavā ir lasāma Kanādas filmu institūta mājaslapā internetā: www.cfiicf.ca.

Kino mākslas interesenti Vankuverā filmu Es esmu šeit (Mellow Mud) varēs baudīt 3. decembra pēcpusdienā, sākums plkst. 16.00. Kā ierasts, festivāls norisināsies kinoteātrī The Cinematheque (1131 Howe Street, Vancouver), plašāka informācija internetā: www.thecinematheque.ca. Filmas izrādi Vankuverā finansiāli atbalsta Latvijas goda konsuls Britu Kolumbijā Eric Savics.

Vita Gaiķe
Laikrakstam „Latvietis“
Pirmpublicējums LAAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com