Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Trīs sarīkojumi vienā

DV Melburnas nodaļas mītnē

Laikraksts Latvietis Nr. 502, 2018. g. 15. maijā
Ilze Ābele -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

No kreisās: Indulis Piksons, Juris Vīksne, Gregs Vaitlovs (Greg Whitelaw), Markus Dragūns. FOTO Ilze Ābele.

Jānis Kārkliņš. FOTO Ilze Ābele.

Ivars Štubis ar akordeonu. FOTO Ilze Ābele.

Kopdziesma. FOTO Ilze Ābele.

Ir daudzi sarīkojumi, kurus varēt atbalstīt, bet ir vēl labāki, ka var atbalstīt trīs vienā gājienā.

Tas ir, kas notika sestdien, 5. maijā, DV Melburnas nodaļas (DVMN) mītnē. Atzīmējam Mātes dienu ar ziedu veltītēm, labiem vēlējumiem, sirds aizraujošu dziedāšanu un garšīgām pusdienām.

Balto Galdauta svētki arī tika atcerēti, un ar draugiem – jauniem un veciem pie skaisti apklātiem galdiem pavadījām ļoti jauku pēcpusdienu. Atcerējāmies Latvijas Republikas atdzimšanas datumu – 1990. g. 4. maiju, kad Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma deklarāciju par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu – lēmumu, kas atjaunoja Latvijas suverenitāti.

Un galvenā atcere – Kurzemes Cietoksnis.

Akts, kā parasti, sākas ar karoga ienešanu, Latvijas valsts himnas dziedāšanu un mācītāja Daiņa Markovska vadīto lūgšanu.

DVMN Priekšsēdis Jānis Kārkliņš deva savu uzrunu ar savilktu paskaidrojumu par Kurzemes Cietokšņa kaujām. Tā kā šīs kaujas brutāli aizskāra Jāņa ģimeni, tas vēl dziļi aizskar teicēju, kā arī klausītāju.

Markus Dragūns nolasīja savu referātu Kurzemes cietoksnis un Latvija. Klausījāmies ar paceltu interesi, jo iesaistītas viņa runā bija bildītes uz ekrāna. Dzirdējām dziļākas detaļas par piecām Kurzemes Cietokšņa kaujām. Markus atzina, ka pats ļoti mazi zināja par tematu, pirms sāka to izmeklēt, bet iedziļinājās Latvijas kara vēsturē un tagad atjēdzās, cik svarīgas Kurzemju Cietokšņa kaujas bija Latvijai.

Pēdējā posmā šīs dienas programmā izbaudījām Ivara Štuba mīlestību uz vēsturi un mūziku. Dzirdējām dziesmas gan mātēm viņa pašā aranžējumā, gan karavīra dziesmas ģitāras un akordeona pavadījuma.

Akts beidzas ar Daugavas Vanagu dziesmu un karoga iznešanu.

Pēc ekstrā galda uzklāšanas, viesi ieņēma savas vietas. Visas vietas pie galdiem aizņemtas!

Sekoja garšīgas 3 kursu pusdienas, kuras gatavoja Marta Apine, Ingrīda Houka (Hawke) un Erika Riemere. Paldies, mājas mātes! Paldies apkalpotājiem un trauka mazgātājiem! Starp kursiem Ivars pavadīja mūs, dziedot vecās, mīļās kopīgās dziesmas. Paēdām, padzērām, izdziedājāmies, izpļāpājamies un visi braucām mājās labā omā.

Paldies visiem, kuri atbalstīja šo jauko pēcpusdienu un arī tiem, kuri tik cītīgi piestrādāja gan mazā, gan lielā veidā, lai šī diena izdotos.

Ilze Ābele
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com