Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Notiek diasporas skolotāju pasākumi Latvijā

Spilgtākās atmiņas no brauciena

Laikraksts Latvietis Nr. 516, 2018. g. 23. sept.
Daila Mora (Mohr) -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Līga Gēmute stāsta par savām grāmatiņām. FOTO no Dailas Moras (Mohr) personīgā arhīva.

Danči. FOTO no Dailas Moras (Mohr) personīgā arhīva.

LAAJ_IZM_VISC

7. jūlijs bija pēdējā skolas diena otrajā mācību ceturksnī Adelaides Latviešu skolā. No rīta vadīju nodarbības 2. klasē, bet jau vakarā sēdēju lidmašīnā ceļā uz Latviju. Kopā ar mani šajā braucienā devās Irēne Šulca, kas arī māca bērnus mūsu skolā. 8. jūlijā mēs bijām Latvijā!

Ielidojām Rīgā vēlā pēcpusdienā un paspējām ātri apskatīt tirdziņu Vērmanes dārzā. Tad devāmies uz Mežparku, kur mēs noklausījāmies kori no ārpuses. Tikai no ārpuses, jo mēs nebijām atlidojušas uz Latviju piedalīties Dziesmu un Deju svētkos.

No 10. līdz 12. jūlijam mēs piedalījāmies kopā ar citiem skolotājiem no visām pasaules pusēm Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) organizētajā Diasporas izglītotāju forumā un Latviešu valodas aģentūras (LVA) organizētajos diasporas skolotāju kursos.

Plašāku informāciju par forumu un kursiem varēsit dzirdēt LAAJ Skolu nozares rīkotajā skolotāju konferencē Melburnā, 13. – 14. oktobrī.

Bet kas mani pašu visvairāk iepriecināja?

Kā 2. klases skolotājai, man bija liels prieks dzirdēt par mācību materiāliem, kas ir jau šobrīd un drīz būs pieejami elektroniski. Mums gan laimējās Austrālijā, ka mums ir pašiem telpas skolām, bet mums arī nav tik daudz vietas, kur var visas grāmatas salikt uz plauktiem.

Izrādās, ka ir mājas lapa www.soma.lv, kur var atrast digitālos mācību satura resursus no pirmsskolas līdz vidusskolai. Šeit ar abonentu var apskatīt un izmantot gan mācību grāmatas, rokasgrāmatas, drukājamās darba lapas un vēl daudz ko citu. Ļoti viegli var atrast ko meklē, jo saturu var filtrēt pa klasēm, līmeņiem.

Otrs, kas mani pārsteidza seminārā, izrādījās mūsu pašu Austrālijas grāmatiņu autore Līga Gēmute (no Pertas) pasniedzot viņas mācību materiālus. Tik vienkārši, bet tieši ko bērniem vajag. Bija liels prieks klausīties, kā visi murmināja un čukstēja ar brīnumiem par Līgas darbu. Viņas materiālus var atrast LVA mājas lapā https://valoda.lv/dekas-ir-klat/, kā arī viņas jau deviņdesmitajos gados tapušās grāmatiņas ieskenētā variantā pieejamas ALA un LAAJ skolu skolotājiem, tikai esot jājautā Izglītības nozaru vadītājiem atļaujas pieejai pie elektroniskajiem materiāliem.

Pēdējais, – es pati mācu arī tautas dejas mūsu skolā, un man bija liela interese mācīties gadskārtu rotaļas un dančus no Vidvuda un Ivetas Medeņiem. Viņi iesāka ar Jāņiem, un plāns bija iziet cauri visam gadam. Bija žēl, ka pietrūka laika un tā nesanāca, bet gandrīz tikām līdz Lieldienām. Bija daudz smiešanās, un visiem ļoti patika brīvā dabā padejot.

Katru reizi, kad esmu ceļojusi uz Latvijas, visi ēdieni ir tik garšīgi. Šinī seminārā varu teikt, ka ēdiens arī bija ļoti garšīgs. Kā varētu iedomāties, tāpēc, ka seminārs notika atpūtas centrā ar nosaukumu Kapteiņu osta, mums piedāvāja kādu zivju ēdienu katru dienu. Vislielākais prieks bija par saldo ēdienu (manu vismīļāko). Katrā maltītē bija saldais, pat brokastīs!

Esmu ļoti pateicīga, ka es varēju piedalīties forumā un kursos. Ja nākotnē man atkal būtu iespēja piedalīties, es brauktu ar lielu prieku. Varu teikt, ka patiešām ir vērts ceļot to lielo ceļu no Austrālijas. Programma bija pilna ar vērtību, un visi pasniedzēji bija augstā līmenī, un viņiem bija vērtīgi piedāvājumi. Pateicos arī LAAJ Skolu nozares vadītājai par pamudinājumu doties šajā braucienā.

Pasākumu līdzfinansē Latviešu valodas aģentūra no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas Valsts valodas politika un pārvalde.

Daila Mora (Mohr),
Adelaides Latviešu skolas 2. klases skolotāja
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com