Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Biedrības priekšsēdētājs ziņo

Sidnejas Latviešu biedrība 2017./2018. gadu

Laikraksts Latvietis Nr. 516, 2018. g. 23. sept.
Jānis Čečiņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
SidnejasLatviesuBiedriba

Sidnejas Latviešu biedrības priekšsēdētājs Jānis Čečiņš.

Šai gadā, protams, ir bijusi liela interese par Latvijas simtgadi. Visvairāk tas iesaistīja tos, kas brauca uz Dziesmu svētkiem Latvijā. Bet vai šī simtgade ir iespaidojusi arī mūsu sabiedrisko dzīvi šeit Sidnejā? Es domāju, ka jā! Ne jau tikai, ka daži sarīkojumi ir notikuši simtgades zīmē, bet, man liekas, ka ir pieaugusi vispārēja interese par latvisku kopā sanākšanu. Gan Parnell ielas svētkos, gan Jāņos bija vairāk nekā 200 apmeklētāju, un starp tiem atkal vairāki apmeklētāji, kas pirmo reizi rādījās Namā. Kaut mēs tās nerīkojām, tomēr ar prieku noskatījāmies, ka Jaunatnes dienās mūsu Nams dienu pēc dienas bija ļaužu pilns.

Mūsu pašu sarīkojumi ir noturējušies līdzšinējā skaitā – 78. Tur katrs, kurš vēlas, var atrast sev kaut ko, kas interesē. Bez regulārām ceturtdienas pusdienām, senioru saietiem un zolītes spēlēm, mūsu publika varēja apmeklēt izglītojošus referātus vai pārbaudīt savas latviešu valodas spējas; izklaidēties filmu izrādēs, Melburnas kausa pusdienās un just līdzi Latvijai Eirovīzijas vakarā; gardēžiem bija savas vakariņas; bet mūzikas mīļotāji varēja baudīt Laimas Jansones un Maijas Kovaļevskas pasaules klases koncertus.

Šogad zālei un skatuvei beidzot uzlikām ilgi gaidīto jumtu. Līdz ar to zāle ir kļuvusi ne tik vien sausāka, bet arī ērtāka un ekonomiskāka. Mazāk traucē skaņas no ārpuses, jo ir labāka akustiskā izolācija, un mazāk patērējam elektrību, jo pa lielām ventilācijas spraugām, kas bija jumtā, vairs neaizplūst viss siltais gaiss. Iekārtojām arī gaisa kondicioniera lietošanas laika mērītāju, un līdz ar to īrētāji ir uzmanīgāki, cik viņi zāli silda vai dzesē, jo tagad par to ir papildus jāmaksā.

Mums ar katru gadu sarūk Nama latviešu īrētāju skaits, bet laimīgā kārtā pieaug cittautiešu īrētāji. Viņi pārnāk no citām zālēm pie mums, jo atzinīgi novērtē to, ka telpas pakāpeniski uzlabojam un zālē varam piedāvāt labu apgaismojumu un apskaņojumu. Šogad 6% no mūsu ienākumiem bija no biedru naudām, 6% no latviešu īrētājiem, bet 33% no cittautiešu īrētājiem.

Nākamajā darbības gadā mums jāuzlabo skatuves gaismu iekārta un Nama ugunsdrošība, jo valdības noteikumi vienmēr mainās un pieprasa lielāku drošību. Tāpat, mums jāuzlabo drošība Nama priekšpusē. Iekšpusē domājam ķerties klāt pie Mārtiņa Siliņa zāles un kafejnīcas remontēšanas un labiekārtošanas.

Jau no sākuma minēju, ka Latvijas simtgade iespaido mūs arī šeit Sidnejā. Novembri Latvijā apzīmē par svētku mēnesi. Nu, šogad tas tāds būs arī Sidnejā! Svinēsim valsts svētkus visu mēnesi, jo, kad vēl mūžā mums būs iespēja piedzīvot savas valsts simtgadi?

Iesāksim 11. novembrī ar Pieņemšanu mūsu cittautiešu draugiem un Latvijas grupas Dagamba koncertu; turpināsim 18. novembrī ar svētku aktu ar pašmāju un pasaules slavenu mākslinieku piedalīšanos, kam, cerams, sekos tiešraide no Brīvības pieminekļa Rīgā, un pabeigsim 23. novembrī ar simtgades balli Jaundienvidvelsas parlamenta ēkā. Kaut citas organizācijas ir arī solījušās nākt talkā, visām šīm svinībām galvenā organizētāja ir Sidnejas Latviešu biedrība.

Viss tas, ko šeit esmu minējis, balstās uz pašaizliedzīgu, brīvprātīgu darbu. Daudzi agrākie brīvprātīgie vairs nespēj darīt to, ko agrāk darīja. Laimīgā kārtā, kaut viņu nav daudz, tomēr nāk jauni to vietā. Mums visiem ir jāpiestrādā, lai vēl vairāki būtu ar mieru pielikt plecu. Biedrība nevarētu pastāvēt bez šiem čaklajiem un pašaizliedzīgajiem cilvēkiem. Es pateicos visiem par darbu, ko ieliekat biedrības labā, it sevišķi es pateicos valdei.

Es ceru, ka pagājušajā gadā esam rīkojušies pareizi, lai biedrība un Nams apmierinātu jūsu prasības un varētu vēl ilgus gadus kalpot latviešu sabiedrībai Sidnejā.

Jānis Čečiņš,
SLB priekšsēdētājsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com