Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Lasītājas vēstule

Ardievas „Austrālijas Latvietim“

Laikraksts Latvietis Nr. 516, 2018. g. 23. sept.
Skaidrīte Dariusa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

„Austrālijas Latvietis“ No. 957, 1968. gada 15. novembris.

Pagājušā gadsimta pēckara 50tos gados Austrālijā no Eiropas bēgļu nometnēm iebrauca liels skaits latviešu. Šī zeme bija sveša, neierasta, un bēglis, iebraucējs, jutās vientuļš.

Šīs saimes, kas bija izkaisītas pa visu plašo Austrāliju, un pirms elektroniskās ēras kopsaucējs bija laikraksts Austrālijas Latvietis – redaktors Emīls Dēliņš.

Mūsu ģimenē vispirms to izlasīja vecāki, tad mēs, jaunā paaudze. Vecākiem interesēja politiskie notikumi, mums jaunajiem – sabiedriskie.

Šis laikraksts bija iepazīšanās un sazināšanas avots par notikumiem latviešu saimes dzīvē Austrālijā, gan arī pārejās latviešu mītņu zemēs pasaulē.

Redaktors Dēliņš bija profesionāls žurnālists un tālredzīgs politiķis. Viņš 1970./ 80. gadu periodā, atzīmējot Latvijas valsts dienu, 18. novembrī Kanberā rīkoja pieņemšanas, uz kurām bija aicināti Austrālijas Federālās valdības pārstāvji un latviešu sabiedriski darbinieki.

1968. gada 18. novembrī Dēliņš izdeva Austrālijas Latvieša speciālizdevumu angļu valodā.

Pirmo lapu greznoja liels virsraksts –

Republic of Latvia 1918 – 1968
Free Latvians ask self-determination for all Nations

Ievietotie raksti atspoguļoja Latvijas vēsturi un tās politisko stāvokli. Šo laikraksta izdevumu rādījām austrāliešu kolēģiem darbā, kaimiņiem un draugiem.

Austrālijas Latvietis iegulsies vēstures plauktos. Bet tas būs piemineklis, kas vēstīs par Otrā Pasaules kara latviešu bēgļu saimes dzīvi un sasniegumiem Austrālijā.

Paldies šodienas redakcijai un darbiniekiem par nesavtīgo darbu laikraksta izdošanā.

Skaidrīte Dariusa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com