Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


13. Saeimas vēlēšanas

600 kilometru brauciens, nobalsot

Laikraksts Latvietis Nr. 519, 2018. g. 13. okt.
Skaidrīte Dariusa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās sēž: Vita Eversone, Inta Skrīvere, Skaidrīte Dariusa. Stāv no kreisās: Ansis Eversons, Maruta Volša (Walsh), Ilze Beils (Bales), mācītājs Dainis Markovskis (Melburna), Egons Eversons. FOTO Garāmgājējs.

No kreisās: Inta Skrīvere, Skaidrīte Dariusa, Sanita Grigule ar Esteri, Pēteris Grigulis, Maruta Volša (Walsh) un Ilze Beils (Bales). FOTO Garāmgājējs.

Savai kaimiņienei, austrālietei, stāstīju, ka, sestdien, 6. oktobrī, es, ar ģimeni un draugiem, brauksim uz Sidneju, lai piedalītos 13. Saeimas vēlēšanās.

Viņa izbrīnā teica: „Tās nav obligātas, un jūs nobrauksiet 600 kilometrus (Sidneja ir 300 kilometru braucienā no Kanberas), lai piedalītos vēlēšanās. Dullie! Kāpēc?“

Jā. Kāpēc?

Mans daudzu gadu vecs paziņa Egons Eversons teica: „Tas ir mūsu pienākums.“ Jā, paaudzei, kas piedzima un dzīvi uzsāka Latvijā. Bet šodien, šeit, ir trīs paaudzes dzimušas un augušas šajā zemē. Kas ir viņu iemesls?

Citēšu rakstu no Facebook – „Esmu lepna, un jūtos priviliģēta, ka man ir dota tā iespēja, un ar manu balsi palīdzēt tautas un Latvijas labākai nākotnei.“ – Maruta Volša (Walsh), otrās paaudzes atvase Austrālijā.

Brauciens uz Sidneju sestdienas rītā aizskrēja nemanot. Bijām četri sievišķi mašīnā; tērzējām un debatējām, par ko nodot savu balsi.

Ieejot Sidnejas Latviešu namā, jutos kā mājās – tik daudz pazīstamas sejas! Personīga piezīme Jurim Ruņģim (patlaban Latvijā): „Mēs varam būt lepni. Liela daļa no darbiniekiem un vēlētājiem bija kādreizējā tautas deju ansambļa Saules jostas dalībnieki, ieskaitot jauno Latvijas goda konsulu Jaundienvidvelsā Mārtiņu Tuktēnu.“

Pēc nobalsošanas iegājām nama kafejnīcā nogaršot kūkas un iedzert kafiju. Mums pievienojās kanberieši Eversoni un Griguļi ar divgadīgo Esteri. Pie balsošanas kastes vēl pamanīju kādreizējo kanberieti Mārtiņu Jakovicu.

Mājās pārbraucām pievakarē; nogurušas, bet priecīgas par paveikto.

Diemžēl, kļūst skumji, lasot vēlēšanu statistiku Latvijā – vēlēšanās piedalījās aptuveni 54,59% no iespējamā vēlētāju skaita.

Skaidrīte Dariusa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com