Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas Universitātes 99 gadu dibināšanas atcere

Adelaidē par plastmasu ietekmi

Laikraksts Latvietis Nr. 519, 2018. g. 13. okt.
Egija Pasko -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

LU gada svētku dalībnieki. FOTO Pēteris Strazds.

Akadēmisko runu sniedz fil!Līga Līvena (Dzintra). FOTO Pēteris Strazds.

Latvijas Universitātes 99. gada dibināšanas atcere Adelaidē notika svētdien, 2018. gada 30. septembrī, Adelaides Latviešu nama Tālava mazajā zālē. Dienvidaustrālijas pavasaris dāvināja mums patīkamus laika apstākļus, un ar to cilvēki ieradās kuplā skaitā.

Šogad atceres dienu organizēja Studenšu Korporaciju Kopa Adelaidē, kaut gan korp! Dzintra, būdama vienīgā aktīvā studenšu korporācija Adelaidē, uzņēmās galveno lomu sarīkojuma īstenošanā.

Svinības sākās trijos pēcpusdienā ar fil! Astras Kronītes (Dzintra) svētku uzrunu, kas ievadīta ar skaistiem vārdiem par Latvijas Universitātes dibināšanas gadiem un augstskolas pirmajiem studentiem. Runā tika pārskatīti vēsturiski svarīgākie notikumi, kā arī progress pēdējo desmit gadu laikā. Runu nobeidzot, fil! Kronīte uzsvēra to, ka Latvijas Universitātei ir ļoti svarīga loma valsts un tautas labklājībā. Tad visi vienojās tautas himnā Dievs, svētī Latviju.

Šogad akadēmiskā runas tēma bija Plastmasa mūsu sadzīvē un tās ietekme uz cilvēku un apkārtējo vidi. To sniedza fil! Līga Līvena (Dzintra). Runa pārskatīja dažādus viedokļus un idejas uz veidiem, kā mēs varam uzlabot pašreizējo plastmasas negatīvo ietekmi mūsu vidē un izskaidroja dažādos plastmasas apveidus, kas mums ir pieejami ikdienā. Līga piedāvāja praktiskus soļus, kā mēs varam mainīt savus paradumus un samazināt vides piesārņojumu nākotnē. Visi, kas ieradās, uzmanīgi klausījās un varēja vēlāk uzdot jautājumus.

Latvijas Universitātes dibināšanas atceri noslēdza, dziedot Gaudeamus, vienojot visus vienā balsī un apvienotā noskaņojumā.

Pēc tam viesi pulcējās uz atspirdzinājumiem ar iespēju pārrunāt pēcpusdienas notikumus. Tie, kas bija laicīgi pieteikušies palika uz svētku mielastu, un pabeidza dienas svinības ar labu sabiedrību, dziesmām un kliņģeri; īstā latviešu stilā.

Noslēdzot vakaru, bija sajūta, ka šā gada Universitātes atceres dienas svinības noritēja ļoti sirsnīgā, draudzīgā gaisotnē un ar cerību doties nākotnē Latvijai, izglītībai un pat pasaulei.

com! Egija Pasko (Dzintra), t/l Adelaides kopas seniore
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com