Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Īrijas un Ziemeļīrijas skolotājiem metodiskā diena

Tikšanās piedalās astoņu skolu skolotāji

Laikraksts Latvietis Nr. 520, 2018. g. 20. okt.
Vineta Makšus -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Metodiskās dienas dalībnieki. FOTO no Latviešu biedrības Īrijā arhīva.

Sestdien, 13. oktobrī, LBĪ aicināja Īrijas un Ziemeļīrijas latviešu skolu skolotājus un vadītājus apmeklēt skolotāju metodisko dienu Slaigo. Šajā gadā skolotājus uzņemt uzņēmās jaunākā Īrijas latviešu skola Zemene; vadītāja Vineta Mutule.

Metodiskās dienas mērķis bija veidot sadarbību starp latviešu skolām Īrijā un Ziemeļīrijā.

Metodiskajā dienā piedalījās 8 skolu skolotāji, vadītāji un vecāki. Klātienē varējām iepazīties ar Kavanas skolas Zinītis, Longfordas latviešu skolas Vinijpūks, Limerikas – Galvejas – Čarnevilles latviešu skolas Tīģeris – Rū, Dublinas latviešu skolu Saulgriezīte, Dublinas mūzikas studijas skolas LABKĪ – Letiņš, Drohedas latviešu skolas Ābolītis, Ziemeļīrijas latviešu skolas Zīļuks, Slaigo latviešu skolas Zemene skolotājiem, vadītājiem.

Skolotāju mājas darbs bija sagatavot 15 min. nodarbību ieskatu, kurā iesaistīja skolas Zemene dažāda vecuma bērnus. Uzdevums skolām nebija viegls, jo neviens nezināja bērnus, bērnu vecumus un zināšanu līmeni. Rezultāts bija lielisks. Vislielākie ieguvēji bija bērni. Bērni ar lielu interesi iesaistījās nodarbībās: vēroja, klausījās, atbildēja, darbojās.

Pēc nodarbībām LBĪ priekšsēdētāja un ELA prezidija pārstāve Inguna Grietiņa-Dārziņa atkārtoti informēja skolu skolotājus/vadītājus par ELA darbu un attīstību latviskās izglītības nodrošināšanu diasporā.

LBĪ izglītības nodaļas vadītāja Vineta Makšus dalījās pieredzē, kur iegūt mācību materiālus nodarbību sagatavošanā. Jau vairāku gadu garumā latviešu skolu skolotāju darbu atvieglo LVA sagatavotie materiāli, kuri brīvi pieejami LVA mājas lapā.

Laba vēlējumus skolotājiem vēlēja LBĪ vicepriekšsēdētāja Liene Eškina, kura bija patiesi pārsteigta un gandarīta par skolotājiem, kuri bērniem sniedz zināšanas latviešu valodas un kultūras apguvi svešumā.

Īrijas un Ziemeļīrijas skolotāji vēlas turpināt iesākto tradīciju un tikties vismaz reizi gadā, lai gūtu pozitīvu enerģiju viens no otra.

Metodisko dienu atbalstīja: LVA, IZM un ELA

Vineta Makšus,
LBĪ valdes pārstāve, izglītības nozares vadītājaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com