Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Sounds of Latvija“ – „Latvijas skaņas“

Svinot Latvijas Republikas simtgadi

Laikraksts Latvietis Nr. 520, 2018. g. 20. okt.
Aldis Sils -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

19. gadsimteņa otrā puse uzskatīta kā latviešu tautas pirmais atmodas laikmets. Politiska kustība izveidojās roku rokā ar kultūras uzplaukumu. Pirmie Vispārīgie latviešu dziedāšanas svētki notika 1873. gada vasarā, Rīgā. Tajos piedalījās 46 kori ar kopīgo dziedātāju skaitu – 1003. Tās centrā bija tautas dziesmu, garīgo mūziku un jauno dzejnieku un mūziķu mākslinieciskā uzplauksme. Dziesmu svētku tradīcija piedzīvoja brīvības atgūšanu, bet arī pārdzīvoja divus pasaules karus un okupāciju. Tomēr latviešu dziesmu gars turpina tradīcijās augt un veidoties.

2018. gadā svinam Latvijas Republikas simtgadi, un šogad Dziesmu svētku noslēguma koncertā dziedāja 16 500 dziedātāju. Atzīmējot abus šos pasākumus Adelaides Filharmoniskais koris, Alda Sila vadībā, uzvedīs koncertu, svinot 150 gadu latviešu kora mūzikā.

Programmā iekļautas gan vecas, gan jaunas dziesmas no 1880. gada un 2018. gada Dziesmu svētkiem, gan no Latvijas, kā arī diasporas komponistiem. Koncertu iesāks ar Viktora Baštika Rekviemu. Tas veltīts brīvību cīņās kritušajiem karavīriem, un tajā izmantoti bībeles un latviešu dzejnieku teksti, kā arī latviešu mūzikas motīvi. Tur piedalīsies instrumentālu grupa un arī soprāns Bethany Hill un bass Alex Roose.

Andrejs Jurjāns veltīja savu Dziesmu svētku maršu 1880. gada dziesmu svētkiem. Tas skaitās kā pirmais latviešu simfoniskais darbs. Koncertā to izpildīs Marriatville Vidusskolas simfoniskais orķestris, kas arī pavadīs kori Jāzepa Vītola Beverīnas dziedonī.

Programmā vēl dzirdēsiet Emīla Dārziņa emocionālo Melanholisko valsi; Lūcijas Garūtas – Lūgšanu; Mārtiņa Brauna – Saule, Pērkons, Daugavu; Jāzepa Vītola – Gaismas pili un vēl citus skaņdarbus.

Vieta un adrese: Elder Hall, North Terrace, Adelaide. Biļetes: Pilna cena $45, pazemināta cena $35, studentiem/bērniem $15; biļetes pērkamas tīmeklī/internetā: Trybooking: www.trybooking.com/XSTN

vai ALB grāmatnīcā sestdienās no 6. oktobra līdz 10. novembrim.

Aldis Sils
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com