Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Valsts prezidents par vēsturi

Piedalās Vēsturnieku komisijas starptautiskajā konferencē

Laikraksts Latvietis Nr. 521, 2018. g. 24. okt.
Latvijas Valsts prezidenta kanceleja -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
VejonisRaimonds150

„Latvijas simtgades gadā vēsturnieki ir nonākuši sabiedrības uzmanības centrā, jo bez vēsturnieku pētījumiem un skaidrojumiem mēs nevaram objektīvi izvērtēt mūsu pagātni un izprast mūsu attīstību,“ uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Latvijas Kara muzejā uzrunājot Latvijas Vēsturnieku komisijas starptautiskās konferences Valstiskuma izveides alternatīvas Baltijas reģionā (1917 – 1922) dalībniekus.

Valsts prezidents aicināja visus vēsturniekus šogad skaidrot savus pētījumus un radīt pamatu jaunam darba cēlienam, jo bez vēsturnieku darba un pētījumiem mēs neiztiksim arī Latvijas otrajā simtgadē. Tāpēc, ka šodien vēl aizvien ir daudzas tēmas, kas tikai vēl gaida savu pētnieku.

Valsts prezidents atzina, ka mums šodien bieži vien 1918. gada 18. novembris šķiet pašsaprotams un teju vienīgais iespējamais scenārijs. Taču tas tā nebija. „Mums savu neatkarību vajadzēja aizstāvēt Brīvības cīņās un pierādīt, ka esam spējīgi ne tikai izveidot, bet arī nosargāt savu valsti. Latvijas Satversmes sapulces vēlēšanas 1920. gada aprīlī un Latvijas starptautiskā atzīšana de jure 1921. gada janvārī vēlreiz apliecināja – mēs uzvarējām,“ uzsvēra Raimonds Vējonis.

„Šodien, atskatoties uz mūsu valsts veidošanos, ir ļoti svarīgi iedvesmoties no tā laika cilvēkiem, novērtēt viņu pieņemtos lēmumus un spītīgo ticību Latvijas iespējamībai un nākotnei. Mums ir jāpateicas šiem cilvēkiem par mums sniegto iespēju dzīvot brīvā un neatkarīgā valstī. Izmantosim mūsu valsts simtgades gadu, lai paši uzzinātu ko vairāk par Latvijas dibinātājiem – politiķiem, karavīriem, diplomātiem, pašvaldību darbiniekiem, kas nākuši no mūsu dzimtajiem novadiem un pilsētām. Un stāstīsim mūsu bērniem un mazbērniem stāstus par Latvijas uzvarām un sasniegumiem,“ savas uzrunas noslēgumā teica Valsts prezidents.

Latvijas Valsts prezidenta Kanceleja
15.10.2018.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com