Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Varšavā prezentē latviešu grāmatas tulkojumu

„Mierinājums Ādama kokam“ iznāk poļu valodā

Laikraksts Latvietis Nr. 521, 2018. g. 24. okt.
Latvijas vēstniecība Polijā -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

10. oktobrī Varšavas grāmatnīcā Lasīšanas mode (Moda na czytanie) notika latviešu rakstnieces, vairāku literatūras balvu ieguvējas Ingas Žoludes grāmatas Mierinājums Ādama kokam tulkojuma poļu valodā prezentācija. Pasākumā piedalījās ap 30 cilvēkiem, kuru vidū bija literatūras cienītāji, profesionālie tulki, studenti, kas apgūst latviešu valodu un Latvijas draugi. Prezentācijas laikā grāmatas autore ne tikai nolasīja fragmentus no savas grāmatas, dodot iespēju klausītājiem izbaudīt latviešu valodas skanējumu, bet arī atbildēja uz jautājumiem par grāmatas tapšanu un savu dzīvi Latvijā. Fragmentus poļu valodā lasīja grāmatas tulkotājs Daniels Lubinskis (Daniel Łubiński), tikšanos vadīja vēsturniece Sandra Užule-Fons.

Stāstu krājumā Mierinājums Ādama kokam, kas tapa 2010. gadā, ir apvienoti 13 prozas konkursos apbalvotie stāsti. Par šo grāmatu 2011. gadā Inga Žolude saņēmusi Eiropas Savienības balvu literatūrā – prestižu starptautisku godalgu, ko piešķir jauniem un daudzsološiem rakstniekiem, kuri savos pirmajos literārajos darbos ir spējuši radīt jaunu un pārsteidzošu prozas pasauli. Inga Žolude ir pirmā latviešu autore, kura ieguvusi šo augsto balvu. Grāmata ir iztulkota angļu, franču, vācu, zviedru, ungāru, lietuviešu, slovēņu, bulgāru un čehu valodās. Pateicoties Polijas Austrumu Eiropas koledžai Vroclavā (Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu), grāmata tika iztulkota un izdota arī poļu valodā, tās nosaukums ir Ukojenie dla drzewa Adama.

Inga Žolude ir latviešu rakstniece, literārā kritiķe, eseju un feļetonu autore, kura publicē prozu kopš 2002. gada; viņa ir vairāku literāro balvu laureāte: piemēram, 2011. gadā romāns Sarkanie bērni saņēma 2. godalgu Latvijas Rakstnieku savienības un R. Gerkena romānu konkursā, 2012. gadā tas bija nominēts Literatūras gada balvai kā viens no labākajiem gada prozas darbiem. 2013. gadā Žoludes kundzes raksti saņēma festivāla Prozas lasījumi galveno balvu par stāstu Rakstnieku nams. 2014. gadā viņas stāsti publicēti labākās Eiropas prozas antoloģijā, stāstu krājums Stāsti nominēta Literatūras gada balvai nominācijā Labākais prozas darbs.

Latvijas vēstniecība PolijāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com