Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


13. Saeimas vēlēšanas Jaunzēlandē (Oklendā)

Vēlēšanu iecirknī 1072. ieradās vēlētāji arī no Velingtonas un Ņūplimotas

Laikraksts Latvietis Nr. 521, 2018. g. 24. okt.
-


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Gita Meiere-Nestecka nodot savu balsi. FOTO Petras Nesteckis.

2018. gada 6. oktobrī Jaunzēlandē (Oklendā) vēlēšanās nobalsojuši 46 vēlētāji, derīgās aploksnes – 46, derīgās zīme - 46. Par Attīstībai/Par! nobalsoja 16 vēlētāji, par politisko partiju „KPV LV“ – 8, par Jauno konservatīvo partiju nobalsoja –5, par Nacionālo apvienību „Visu Latvijai!“ – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK“ – 5 vēlētāji, par Jauno VIENOTĪBU – 5, par Zaļo un Zemnieku savienību – 4, par „Progresīviem“ – 2 un par Latvijas Reģionu Apvienību – 1 vēlētājs.

Ilze Nāgela: Kāda bija vēlētāju aktivitāte Jaunzēlandē? Cik pavisam bija balsotāju?

Gita Meiere-Nestecka: Vēlētāju aktivitāte bija uz pusi lielāka nekā plānojām. Pēc aptaujas Facebook pirms vēlēšanām, bija pieteikušies 20 balsotāju, bet vēlēšanu dienā ieradās – 46. Pirmais balsotājs ieradās ap plkst.9 no rīta, un pēdējais – 3 minūtes pirms vēlēšanu iecirkņa slēgšanas.

Oklendā bija ieradušies vēlētāji no Velingtonas (speciāli atlidoja) – kopā 6 cilvēki, bet no Ņūplimotas (New Plymouth) (5 stundu brauciena ar mašīnu attālumā) – 7 cilvēki.

Bija arī brīži, kad vēlēšanu iecirknī vienlaicīgi atradās ap 14 cilvēku. Bija 6 vēlētāji, kuri dzīvo Latvijā, bet uz Oklendu bija ieradušies ceļouumā vai darba jautājumos, bet vēlēšanas iecirkņa adresi bija atraduši CVK mājas lapā.

Ilze Nāgela: Par kādām partijām tika balsots? Vai kāda no partijām bija īpaši populāra?

Gita Meiere-Nestecka: Pati populārākā partija, par kuru balsoja bija Attīstībai/ PAR! Tika balsots arī par KPV, Progresīvie un ZZS.

Ilze Nāgela: Vai daudz bija atbalsta „+“, vai svītrojumu vēlēšanu lapiņās?

Gita Meiere-Nestecka: Es teiktu, ka bija puse uz pusi; pārsvarā cilvēki izvēlējās partiju, bet ne cilvēku. Īpašu popularitāti izpelnījās Artuss Kaimiņš, bet nebija izteiktu izsvītroto kandidātu.

Ilze Nāgela: Vai bija kāds interesants notikums, starpgadījums vēlēšanu dienā jūsu iecirknī?

Gita Meiere-Nestecka: Jā, man divas reizes nācās zvanīt CVK priekšsēdētājam Cimdara kungam uz Latviju, lai viņš man dotu instrukcijas, kā tikt pie jauniem vēlēšanu biļeteniem un balsošanas aploksnēm. Viens no zvanīšanas laikiem bija plkst. 3 no rīta pēc Latvijas laika. Kā arī interesants bija fakts, ka uz vēlēšanām ieradās vairāk cilvēku nekā uz mūsu Līgo svētku svinībām.

Un vēl es domāju, ka mūsu vēlēšanu iecirkņa balsotāju vidējais vecums bija ap 30 gadus jauni vēlētāji.

Ilze Nāgela: Cik liela bija jūsu vēlēšanu komisija, t.i., cik darbinieki bijāt?

Gita Meiere-Nestecka: Bija trīs cilvēku vēlēšanu komisija: priekšsēdētāja – Gita Meiere-Nestecka, sekretāre – Sandra Karlsberga, vēlēšanu komisijas loceklis – Petras Nesteckis.

Ilze Nāgela: Paldies jums visiem par darbu, vēlēšanām gatavojoties un vēlēšanu dienā, un par ziņām laikrakstam „Latvietis“! ■Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com