Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Silvia Miglis mūžībā

30.04.1937. – 15.09.2018.

Laikraksts Latvietis Nr. 521, 2018. g. 24. okt.
Jānis Kārkliņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Miglis_Silvia

Silvia Miglis.

2018. gada 15. septembrī no mums šķīrās kādreizējā Daugavas Vanagu Austrālijā vanadžu nozares vadītāja un ilggadēja Daugavas Vanagu Melburnas nodaļas vanadžu kopas vadītāja Silvia Miglis.

Silvia dzima 1937. gada 30. aprīlī Ādažos kā otrais bērns Eduarda un Angēlas Plesmaņu ģimenē. Silvia bija vecāks brālis Uno un jaunāka māsa Astrīda. Tēvs bija veterinārārsts, un māte strādāja sava tēva aptiekā.

1940. gadā ģimene pārcēlās uz Sabili un tad Ventspili, kur nodzīvoja līdz 1944. gada oktobrim, kad, krieviem tuvojoties, izceļoja no Liepājas uz Dancigu, kur tēvu atšķīra no pārējās ģimenes. Silvia ar māti, brāli un māsu nonāca Ausigā, kur pavadīja ilgāku laiku, jo bērni saslima ar šarlaku. Tēvs pievienojās ģimenei Ausigā un, kad bērni iznāca no slimnīcas, ģimene pārcēlās uz Daubu, kur tēvs bija dabūjis darbu. Karam beidzoties, ģimene atradās krievu zonā, kur vecāki negribēja palikt. Tā sākās pāri 300 km garš gājiens no Daubas uz amerikāņu vai angļu zonu. Kad ģimene redzēja pirmo auto ar amerikāņu karodziņu, visi sāka raudāt. Plesmaņu ģimene apmetās vairākās nometnēs, bet kad māte atrada savu māsu Eslingenā, visi pārcēlās tur un palika līdz izceļošanai uz Austrāliju. 1949. gada maijā Plesmaņu ģimene iebrauca Sidnejā, bet tā kā mātei bija onkulis, kas 1927. gadā ieceļoja Austrālijā un dzīvoja Melburnā, ģimene devās tur.

Silvia pabeidza vidusskolu un 1955. gada iestājās Melburnas Universitātes medicīnas fakultātē. Universitāti beidza 1962. gadā un pēc trīs nostrādātiem gadiem slimnīcā sāka studēt anestēziju, savu otro grādu iegūstot 1971. gadā.

1966. gada Silvia salaulājās ar Gunti Rozīti, un ģimenē uzaudzināja divas meitas Lindu un Tiu. Abas meitas beidza universitāti. Linda ir optometriste un Tia grāmatvede, par ko Silvia bija ļoti lepna. Silvia strādāja valsts slimnīcā, kā arī savā privātpraksē līdz 2002. gadam, kad aizgāja pensijā.

1997. gadā mira Silvias mīļais vīrs Guntis, bet viņa bija laimīga, ka nebija viena ilgi. 2002. gada 27. aprīlī Silvia salaulājās ar senu ģimenes draugu Andri Migli, ar ko nodzīvoja līdz viņas mūža galam.

Silvia bijusi korporācijas Daugaviete locekle no 1957. gada un ilgi bijusi seniores amatā. Silvia 8 gadu vecumā iestājās guntiņās un Austrālijā iestājās lielgaidās. 1999. gadā Silvia iestājās Daugavas Vanagu organizācijā un 2003. gadā tika ievēlēta kā Melburnas nodaļas vanadžu kopas vadītāju, kad ilggadējā vanadžu vadītāja Dzidra Grīnberga aizgāja mūžībā. Šo amatu Silvia pildīja 15 gadus, tā kļūdama par vienu no trim visilggadīgākajām Melburnas nodaļas vanadžu kopas vadītājām. 2015. gadā Silviu ievēlēja par Daugavas Vanagu Austrālijā vanadžu nozares vadītāju; amatā, ko Silvia pildīja līdz 2018. gada martam.

Paldies, Silvia, par Tavu pašaizliedzīgo darbu kā Daugavas Vanagu organizācijā, tā plašākā latviešu sabiedrībā.

Saldu dusu.

Jānis Kārkliņš,
Daugavas Vanagu Melburnas nodaļas valdes priekšsēdisAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com