Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Arī Austrija svin simtgadi

Ķekavas Mūzikas skolas bērnu koris koncertē Insbrukā

Laikraksts Latvietis Nr. 522, 2018. g. 3. nov.
Nilss Silkalns -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Vineta Litauniece Insbrukas vecpilsētā diriģē Ķekavas Mūzikas skolas bērnu kori. FOTO Reinhold Sigl.

Ķekavas Mūzikas skolas bērnu koris un diriģente Vineta Litauniece. FOTO Reinhold Sigl.

Savas valsts simtgadi šogad svin ne tik vien Latvija, bet arī vairākas citas Eiropas valstis, tostarp Lietuva, Igaunija un Austrija. 26. oktobrī, Austrijas Valsts svētkos, Tiroles galvaspilsētā Insbrukā ar diviem koncertiem uzstājās Ķekavas Mūzikas skolas bērnu koris diriģentes Vinetas Litaunieces vadībā. Par augsto līmeni liecina tas, ka koris 2017. gadā Eiropas koru olimpiādē Rīgā kategorijā Bērnu kori ieguva čempionu titulu. Koris sastāv no apm. 40 bērniem vecumā no 8 līdz 15 gadiem.

Austrijas Valsts svētkos Tiroles Dziedātāju Federācija (Tiroler Saengerbund) Insbrukā katru gadu rīko Kora dienu (Chortag), un bērnu koris no Latvijas, kopā ar kamerkori KlangsCala no Zalcburgas, bija abi ielūgtie viesu kori. Pārējie kori un vokālie ansambļi, kas bija ieradušies Insbrukā, bija no Tiroles.

Pirmais koncerts bērnu korim 24. oktobrī bija Telfsā, apm. 30 km uz rietumiem no Insbrukas, bet galvenā uzstāšanās bija 26. oktobrī Insbrukā. Pēcpusdienā koris sniedza īsu brīvdabas koncertu (Platzlsingen) kādā Insbrukas vecpilsētas laukumiņā netālu no slavenā Zelta jumtiņa, bet galvenais koncerts bija tās pašas dienas vakarā jaunajā, 6. oktobrī atklātajā un līdz gandrīz pēdējai vietai pilnajā Insbrukas Haus der Musik koncertzālē.

Koncerta sākumā dziedāja Ķekavas Mūzikas skolas bērnu koris, vidus daļā uzstājās Tiroles jauniešu koris (Tiroler Landesjugendchor), kas 2017. gadā viesojās Latvijā, un koncerta beigās dziedāja pieaugušo kamerkoris KlangsCala no Zalcburgas.

Ķekavas Mūzikas skolas bērnu koris, kuru diriģente Vineta Litauniece vada jau kopš 2006. gada, atskaņoja septiņas dziesmas: Laudate (Rihards Dubra), Kā maize abrā rūgst (Austriņa), tautas dziesmu Zvirbuli, zvirbuli, kad ņemsi sievu? Andra Sējāna apdarē, Lauva padebešos (Raimonds Pauls / Jānis Poruks), tautas dziesmu Kur tad Tu nu biji? Raimonda Paula apdarē, kā arī divas angļu dziesmas – Only you un What a wonderful world. Klavieru pavadījumu pie Steinway flīģeļa veica Jolanta Barinska.

Koncerta beigās sajūsminātajai publikai tika sniegtas divas piedevas. Visi trīs kori kopā dziedāja latviešu dziesmu – Valta Pūces Cik pasaule šī ir skaista ar Pētera Brūvera vārdiem – un kādu austriešu dziesmu.

Nilss Silkalns
Insbruka, Austrija
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com