Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Valsts svētku atzīmēšana

Ievads Melburnā – 10. novembrī

Laikraksts Latvietis Nr. 522, 2018. g. 3. nov.
Anita Andersone -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Svētku runātājs Māc. Juris Cālītis, koncerts ar soprānu Maiju Kovaļevsku, čellistu Jāni Lauru un koriem.

Melburnā Simtgades Valsts svētku nedēļas atzīmēšanu ievadīs svētku goda viesis no Latvijas, mācītājs Juris Cālītis koncerta ietvaros, kurā piedalīsies viesmākslinieki Maija Kovaļevska un Jānis Laurs, kā arī Melburnas kori DAINA un VESERIS.

Māc. Juris Cālītis

Māc. Cālītis runās par tēmu Latvijas Simtgadē latvietis pasaulē.

Juris Cālītis dzimis 1939. gadā; 1944. g. ar māti un māsu devies bēgļu gaitās (Vācijā, Skotijā, Anglijā, ASV). Teologa izglītību ieguvis ASV (Merilendas un Hārvardas Universitātēs). Paralēli akadēmiskajai teoloģiskajai pētniecībai ir mācītājs Rīgas Reformātu-Brāļu draudzē, priesteris Sv. Pestītāja (anglikāņu) draudzē Rīgā, kā arī Zvannieku mājas bērnu un ģimeņu aprūpes centra dibinātājs un vadītājs. Pirmā atgriešanās Latvijā 1973. g., tad vairākkārt 1980. gada. Pilnīga atgriešanās – 1994. g. Ordinēts 1996. g. 14. augustā, LELBA Pārvaldes priekšnieka vietnieks, prāvests-emeritus.

„Zvannieku“ mājas

Kopā ar savu sievu Sandru Dzenīti-Cālīti, vada Latvijā atpazītās un iecienītās Zvannieku mājas. Zvannieku filozofija ir – bērnam ir nepieciešama droša un brīva vide, kurā attīstīties, kļūt patstāvīgam, izkopt talantus. Zvanniekos vienmēr ir laipni gaidītas ģimenes, kurām nepieciešama palīdzība bērnu audzināšanā, kā arī garīgs atbalsts ikdienas gaitās. Zvannieku mājas darbojas pēc kopienas principa – kopīga dzīvošana, maltītes, kopīgs darbs, saimniecība, kopīga atpūta, savstarpējas atbalsts, mācīšanās uzticēties un kalpot otram. Šāda kopienas dzīve, kurā noris aktīva paaudžu sadarbība, ļauj Zvanniekos dzīvot vairākām ģimenēm un kopīgi audzināt divdesmit piecus pirmsskolas un skolas vecuma bērnus un pusaudžus, kuri ir palikuši bez vecākiem, vai to vecākiem ir atņemtas vecāku tiesības, kā arī vairākus jauniešus, kuri nespēj dzīvot ārpus kopienas.

https://www.zvannieki.lv/

Skaņdarbi

Savu dāvanu sniegs pasaules slavenā Latvijas soprāns Maija Kovaļevska ar Adelaides čellistu Jāni Lauru un Melburnas kori DAINA un VESERIS.

Maija Kovaļevska šogad jau otro reizi koncertēs latviešu saimei Austrālijā; pirmo reizi šogad rudenī, kad māksliniece, kopā ar koncertpianisti Dzintru Erlihu, sniedza latviešiem Sidnejā, Adelaidē un Melburnā labdarības koncertus Ar siltu sirdi par labu Latvijas bērniem ar īpašām vajadzībām. Būdama uz Operas aicinājumu šogad otro reizi Austrālijā Valsts svētku laikā, Maija izteica jau savlaicīgi sirds vēlmi dāvināt savu dziesmu Latvijai – Valsts simtgades svētkos. Māksliniecei ļoti svarīgi šajā laikā būt kopā ar savu tautu un piedalīsies valsts svētku sarīkojumos ne tikai Melburnā, bet arī Sidnejā. Melburnas sarīkojuma ietvaros tiks atskaņoti vairāki klasikas skaņdarbi, ieskaitot Jurjāna Andreja Kantāte Tēvijai, kā arī līdz šim Melburnā nedzirdēti latviešu komponistu skaņdarbi. Ļoti īpašs sniegums būs Melburnas komponistes (arī pianistes, kormeistares, diriģentes) Sandras Birzes Agnus Dei pirmatskaņojums veltīts Simtgadei, Maijai Kovaļevskai, Jānim Lauram un koriem Daina un Veseris.

Mums ir liels prieks un pagodinājums, ka Maija Kovaļevska veltīs savas sirds dziesmas Latvijas simtgades Valsts svētku koncertos Austrālijā un ka iecienītais teologs un Zvannieku tēvs, māc. Juris Cālītis būs kopā ar mums.

Melburnas Simtgades svētku nedēļai skaists un svinīgs ievads!

Anita Andersone,
MLOA priekšsēde
Laikrakstam „Latvietis“

Vēl: https://www.tf.lu.lv/fileadmin/user_upload/lu_portal/projekti/tf/zinas/JurisCalitis.pdfAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com