Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pertas zīļuki cep pīrāgus

Svētkiem jau latviešu pīrāgi arī ļoti labi derētu

Laikraksts Latvietis Nr. 522, 2018. g. 3. nov.
Jānis Purvinskis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Latviešu Centra pagalms bija pilns ar ļaudīm, gan mūsu „Zīļuka bērniem“, gan arī jau lielākiem „bērniem“, jo taču visiem latviešiem garšo pīrāgi. FOTO Jānis Purvinskis.

Mūsu čaklā, enerģiskā „Zīļuka“ skolotāja Līva bija savervējusi veselu armiju pīrāgu cepēju, kuri rīkojoties pēc viņas pamācības, visi varēja izcept itin smeķīgus pīrāgus. FOTO Jānis Purvinskis.

Atkal viena sekmīga diena Pertas latviešu bērnu spēļu grupas kalendārā pavadīta, par ko liels paldies mūsu Zīļuka skolotājai Līvai Ulmanei-Strautiņai. Bijām jau sākuši bažīties, ka jau labu laiku daudz mūsu kopiņas bērnus nebijām redzējuši. Te, iebraucot mūsu Latviešu Centrā, šai svētdienas rītā, sagaidīju pārsteigumu. Kam tās visas mašīnas? Mums taču ir paredzēts tikai Zīļuka saiets, kad iebrauc tikai trīs, četras māmiņas ar bērniem?

Ienākot pagalmā, gandrīz apsēdos, kur stāvēju: pagalms pilns ar ļaudīm gan lieliem, gan maziem. Ir mūsu Zīļuka māmiņas ar bērniem, un ir arī vairākas citas māmiņas gan ar lielākiem, gan ar mazākiem bērniem, un visi cītīgi klausās paskaidrojumus, kā rīkoties, lai varam uzcept latviešu pīrāgus. Mūsu čaklā un enerģiskā Zīļuka skolotāja Līva Ulmane bija savervējusi veselu armiju pīrāgu ēdāju, kuriem gan vispirms pēc Līvas pamācības bija paši pīrāgi jāizcep.

Tur rullēja mīklu, tur grieza riņķīšus un lika speķīti, kuru tad ielocīja tai mīklā, un skaties – Tagad tikai jāliek uz pannas un krāsnī iekšā. Siekalas tek, gaidot vien. Bet nav jau tam arī laika, jo nu ir arī jāsatīra galds un jānovāc visi trauki, kuri bija lietoti. Kamēr to visu nokārto, tad skaties, arī pīrāgi izcepušies. Un ziniet, nekādi pīrāgi negaršo tik labi, kā tieši paša taisīti un cepti. Man gan smeķēji visi, kurus es garšoju.

Nu un kāpēc tieši pīrāgu cepšana? Nu tos jau Pertas veikalos nemaz nevar nopirkt, un nu Ziemassvētki jau nāk virsū. Apskaties tikai veikalos, nu jau apsveikumu kartītēm un dāvanām pilni plaukti. Bet kā tad mēs latvieši tiksim cauri Ziemassvētkiem bez pīrāgiem? Kooo? Bez pīrāgiem? Nekā nebija, mūsu Līva zināja labāk, un tagad mēs visi varēsim paši sacept, cik vien pīrāgus gribam, un kad tie būs apēsti, varēsim cept atkal vairāk.

Bet tagad mums taču nāk mūsu Latvijas Simtgades svētki. Nu, un uz svētkiem jau latviešu pīrāgi arī ļoti labi derētu. Un lai vēl labāk iemācītos to pīrāgu cepšanas mākslu, vajag atkal pamēģināt to mājās. Ko man vajadzēja izdarīt labāk, lai tas pīrāgs būtu vēl gardāks un arī izskatītos labāks? Jāskatās, ka tika nepiedeg, jo tad būs jāsaka: Pīrāgam, nabagam, abi gali sadeguši.

Paldies, Līva, par tavu enerģiju un apņēmību sagādāt visu, kas mums bija vajadzīgs, apzināt cilvēkus un visu vajadzīgo. Tas viss pats no nevis nerodas, kādam tas ir jānopērk, jāatved un jānokārto. Par to Tev liels paldies.

Tagad jāgaida un jāgatavojas mūsu Valsts Simtgadei, 18. novembra svinībām. Otru Latvijas Simtgadi laikam mēs neviens vairs nesagaidīsim.

Jānis Purvinskis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com