Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Kontraversija“

Līdzekļu vākšanas sarīkojumā AL 36. Jaunatnes dienām!

Laikraksts Latvietis Nr. 522, 2018. g. 3. nov.
Rūdis Dancis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

„Pērkonīša maratons“. FOTO Lūkas Elberts un Kalvis Švolmanis.

13. oktobrī Melburnas Latviešu namā bija daudz dažādu notikumu. Jau septiņos no rīta latvieši no visām Austrālijas malām sāka pulcēties uz skolotāju konferenci Hugo Misiņa zālē.

Mūsu Kultūras dienu Rīcības komitejas dalībnieki atradās nama foajē, lai informētu visus ieradušos latviešus par nākamajām AL57. Kultūras dienām, kas notiks š.g. decembrī Adelaidē.

Kafejnīcā turpināja pārdot garšīgas pusdienas, siltu kafiju un aukstu alutiņu kannas. Bet tad sākās kaut kas interesants lielajā zālē! 36. Jaunatnes dienu Rīcības komiteja jau sāka gatavoties Pērkonīša maratona vakaram! Kaut kādā veidā pērkonīša maratona ideja bija pārcēlusies no Dzintariem (Red.: Vasaras vidusskolā) uz Melburnas Latviešu namu! Pērkonīša maratons ir ierakstīts Austrālijas latviešu vēsturē kā viens no nozīmīgākajiem sporta veidiem pasaulē. Vienīgi leģendārie latvieši var saukties īstie šī maratona uzvarētāji. Tikai mazs kodols Austrālijas latviešu iekrita leģendārajā statusā.

Melburnas latviešu jauniešu paaudze ir diezgan ziķerīga grupa! Ieejot Lielajā zālē, klātesošos iepazīstināja ar efektīgi sagatavotu zāli, pilnu ar muzikāliem simboliem, skaisti klātiem galdiem, bagātīgu ēdienu klāstu, bāru ar plašu atspirdzinājumu izvēli un pats galvenais – spīdīgu, elektronisku zibens attēlu, kas no griestiem tiecās uz leju. Tā klātesošie uzzināja, ka viņi ir jau iegājuši dejošanas zonā. Maratona sākums lustīgs; dejotāji gan jauni, gan ne tik jauni, profesionāli, gan ne tik profesionāli, uzbruka dejas grīdai. Jau no paša sākuma varēja ievērot Marlona Bērziņa un partneres Kaijas Lārmanes un Miķeļa Stepaņuka un partneres Karmenas Drēziņas spēcīgās kombinācijas. Priecīgi bijām arī redzēt virpuļojam Anitu Andersoni un Dāvidu Čaku (Chachs) uz dejas grīdas.

Vakars turpinājās ar pieaugošu tempu. Dejotāji turēja muzikantiem līdzi, un tomēr pat muzikanti arī šad tad centās pēc atpūtas brīžiem. Vecāki turpināja skatīties no attāluma... kur atrodas atspirdzinājumu bārs. Gandrīz stundu pēc iesākuma, maratona tiesneši ievēroja dejotāju pagurumu. Tas ir brīdis, kad pienāk maratona dejotāju vislielākais ienaidnieks – slota! Slota ne tikai palīdz ar zāles tīrīšanu, bet arī tiek izmantota kā pareizdejošanas aparāts, jo dejotājiem ir nemanāmi jādejo slotai pāri. Pēc nelielas pārbaudes, turpināja dejot tikai divi pāri – Miķelis ar Karmenu un Marlons ar Kaiju. Klātesošie tad jau varēja samanīt drīzu sacensības noslēgumu. Līdz beigām izturēja Miķelis un Karmena, jo no deju grīdas atvadījās Marlons un Kaija. Tiesneši un vakara programmas rīkotāja Lija Andersone jau gatavojās uz balvu pasniegšanas ceremoniju. Par trešo vietu bija priecīgi Anita un Dāvids, bet otrajā vietā sekoja Marlons un Kaija.

Bet kas tad tas? Negaidīts paziņojums no vakara tiesnešiem, ka Karmenas māsa Maija arī piedalījās maratonā kopā ar Miķeli un Karmenu, bet tomēr pēc likumiem nav atļauts mainīt deju partnerus, pat ne uz īsu brīdi. Maratonā uzvarēja Marlons un Kaija! Intervijā Karmena un Miķelis pēc maratona sacīja, ka bija pagodināti piedalīties maratonā, bet laikam bija tā aizrāvušies, ka nepamanīja savu nelikumīgo partneru maiņu.

Vakars beidzās ar smaidīgām sejām, dziedāšanu un sasvīdušiem ķermeņiem. Jāizsaka paldies Melburnas jauniešiem un Lijai Andersonei par ļoti sekmīgi sarīkotu vakaru. Un liels paldies jāizsaka brašajiem muzikantiem, kas visu vakaru piepildīja zāli ar deju mūziku. Šis sarīkojums norāda, ka mēs varam 2019. gadā sagaidīt varenu Jaunatnes dienu programmu no mūsu ziķerīgajiem Melburnas jauniešiem!

36. Jaunatnes dienas sāksies 2019. g. 27. decembrī. Tuvāka informācija sekos nākamajos izdevumos.

Rūdis Dancis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com