Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas Simtgades gaidās...

top bērnu sveicienu māksla!

Laikraksts Latvietis Nr. 524, 2018. g. 16. nov.
Lauma Zušēvica -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Autore: Evelīna. FOTO Latvijas vēstniecība Japānā.

Laikrakstā Latvietis lasām, kā „2018. gada 10. oktobrī Latvijas Republikas vēstniece Japānā Dace Treija-Masī viesojās Šizuokas prefektūras Bērnu slimnīcā Japānā, lai nogādātu Latvijas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pacientu zīmējumus... Košie, dzīvespriecīgie zīmējumi, kas tapuši Latvijas Simtgades gaidās, ir Latvijas bērnu sirsnīgs veltījums Šizuokas slimnīcas bērniem, novēlot drīzu atveseļošanos. Šizuokas bērnu slimnīcas direktors Kisaburo Sakamoto un vēstniece bija vienisprātis, ka šādi krāsaini, sirsnīgi zīmējumi sniedz bērniem pozitīvas emocijas un palīdz atveseļoties. Tāpat Japānas bērniem veidojas labāka izpratne un interese par Latviju, raugoties uz to ar Latvijas bērnu acīm.“ Kas par vienreizēju velti!

Paskatījos vairāk, ko uzzināt par Bērnu Klīnisko Universitātes slimnīcu Rīgā. Tā aprūpē bērniņus no visas Latvijas. Vai Latvijas Simtgadi atzīmējot, varētu kas svarīgāks būt kā izlūgties veselību, Dieva svētību, mīlestību un drošu nākotni katram tās bērnam? Kā mazai Evelīnai, kas rakstīja: „Kad zīmēju uz dēļa, es domāju par nākotni. Kādas debesis būs nākotnē?“

Uz mirkli raudzījos uz Latviju caur viņas acīm. Zīmējumā debesīs parādās gan zvaigznes, gan mākoņi, gan balons ar trīs sirdīm. Vai zvaigznes viņai atgādināja tās, kas Latvijas klusā naktī debesis piepilda un liek cilvēkam izbrīnā klusēt, un tomēr cerēt, ka Dievs saklausīs katru lūgšanu. Vai tādas debesis nodrošinātu Latvijas nākotni? Vai varbūt tādas, kur parādās balti, gandrīz vai priecīgi mākoņi, kas, šķiet, vēsta – tuvojās gaiša, cerīga nākotne, ne tumšas, vētrainas dienas. Un balons ar trīs sirdīm? Debesis bez mīlestības nav iedomājamas, ja Latvijai gribam novēlēt nākotni, kurā gribētos dzīvot.

Trīs baloni lika domāt par apustuļa Pāvila vārdiem: „Tā nu paliek ticība, cerība, mīlestība, šīs trīs; bet lielākā no tām ir mīlestība!“ (I Kor.13:13) Kādēļ mīlestība tā lielākā? Jo tā ir Dieva mīlestība un tik liela, ka no tevis prasa tikai kā dāvanu to saņemt. Ticība, jā, tā tevi ved tuvāk Pestītājam; cerība, tā tevi uztur svētceļojumā un dāvina iedvesmu, bet Dieva mīlestība? Tā tevi pārvērš par tās tālāk dalītāju! Pēkšņi, tu nespēj sev vienam to taupīt! Kā Dievs nespēja. Varbūt tādēļ tā ir vispilnīgākā, lielākā, svētākā Dieva velte.

Domājot par nākotni un Latviju tās Simtgadē, lūgsim līdz ar Evelīnu, lai tās nākotnes debesis nestu mieru, kā naktī klusā zvaigžņu sega – un pateicības pilnu prieku debesīs sveicot baltos mākoņus saules apmirdzētās dienās! Lūgsim, lai debesis virs Latvijas nākotnē būtu ticības, cerības un mīlestības svētītas!

Lai Dieva senie vārdi svētī Latviju, tai vēstot: „Es zinu savus nodomus, ko es jums esmu iecerējis, saka Kungs, miera nodomus, ne ļaunus – Es došu jums nākotni un cerību!” (Jer. 29:11) Caur bērna acīm lai šī nākotne taptu par svētību debesīs virs Latvijas un ārpus tās! Visur, kur latvju tauta dzīvo, tic, cer un mīl. Malu malās izkaisīti, kā Evelīnas zīmējums māca – mēs tomēr visi esam, zem vienas debess, un mums viena nākotne! Paldies, Evelīna! Lai tev tikai labas dienas un prieks, sagaidot Latvijas Simtgadi!

No sirds apsveicu arī jūs, ikvienu, mūsu Latvijas 100. dzimšanas dienā! Dievam pateicos par tiem, kas reiz dziļā ticībā, cerībā un mīlestībā īstenoja neatkarības ieceri. Viņi no sevis deva visu, lai vēl 100 gadus vēlāk mēs vēl viņiem un viņu bērnu bērniem dotu apsolījumu: lūgt un kopā strādāt, lai tuvumā un tālumā, kur latvju tauta pulcējas, debesis arī nākotnē vēstītu: Dievs ir svētījis un svētī Latviju!

+ Lauma
Arhibīskape
LELBāL
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com