Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Piparkūku komandas maratons vanagmājā

Lielākais paldies piparkūku komandai par saliedēto darbību!

Laikraksts Latvietis Nr. 524, 2018. g. 16. nov.
I.V. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

Vanadzes gatavo piparkūkas. FOTO Pēteris Strazds.

Vanadzes gatavo piparkūkas. FOTO Pēteris Strazds.

Grūti noticēt ka aizritējis atkal viens gads un klāt karstais piparkūku laiks. Otrdien un trešdien t.i., 23. un 24. oktobrī vanadzes pulcējās uz kārtējo mīcīšanas, spiešanas, dekorēšanas, cepšanas un svēršanas fitnesu Adelaides vanagmājā. Jau no paša rīta Ilga, Daina un Ingrīda gatavoja mīklu, lai tad, kad ieradīsies lielais piparkūku veidošanas speciālistu pulks, tas varētu ķerties pie sengaidītās nodarbes. Pannas, spiežamās formas, rullējamais, dekorējamie līdzekļi – tas viss jau nolikts pa rokai.

Un tad sākās gandrīz vai sacensība, kura ātrāk piepildīs pannu, lai ātrāk varētu baudīt šo bērnības laika smaržu, kas ātri vien izplatījās pa visām telpām un izplūda arī tuvākā apkārtnē. Līdz pusdienlaikam rokas un mēles čakli kustējās, bet pēc sātīgām pusdienām iestājās darba palēninātais režīms, lai pietiktu spēki līdz darba dienas beigām.

Nākamā dienā diemžēl darītāju bija uz pusi mazāk, taču darba apjoms tāds pat. Tas nozīmēja, ka bija jāpieliek lielākas pūles un pacietība; visas cienījamo gadu dāmas ir apveltītas ar šīm vērtīgajām īpašībām, un tādēļ notika kam jānotiek.

Kur latviešu sievietēm radusies tā ārkārtīgi lielā izturība, pacietība, darbīgums? Uz šo jautājumu viņas pašas nevar dot skaidru atbildi. LIELĀKAIS PALDIES PIPARKŪKU KOMANDAI PAR SALIEDĒTO DARBĪBU!

Pagājušajā gadā vanagmājā bija vēl trešā piparkūku diena, kad turpat vai 30 latviešu skolas bērni, vecāki un skolotāji rullēja, veidoja un greznoja šīs kūciņas vanadžu uzraudzībā. Piparkūku mīkla ir ēdama arī bez cepšanas; mazie pirkstiņi veikli un nemanāmi pārvietoja kripatiņas mutītēs. Čaklākie nāca pēc atkārtotām mīklas porcijām, jo pirmā bija ātri izrullējusies un daļēji pazudusi... Beigās visi bija ļoti priecīgi un nolēma, ka nākamgad atkal jādarbojas. Un tas notiks 24. novembrī. Būs atkal darbīgi un jautri!

I. V.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com