Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Sveicieni no Brisbanes!

Ceļojums uz skolotājas D. Konopeckas meistarklasēm Sidnejas skolā

Laikraksts Latvietis Nr. 524, 2018. g. 16. nov.
Dana I. un Gunita M. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Skolotāji piedalās aktivitātēs. FOTO N. Ronis.

Skolotāji klausās par tālmācības programmu. FOTO N. Ronis.

Esam aktīvs latviešu pulciņš lieliem un maziem, kas darbojas gan kā rotaļu un valodas grupa bērniem, gan rīkojam latviešu ģimeņu saietus kempingos un svinamajās dienās. Esam jauni cilvēki un vēlamies aktīvi turpināt bērnu, jauniešu un mūsu latviski vēl nerunājošo partneru izglītošanu.

Liels bija mūsu prieks, kad tikām uzaicinātas pieredzes iegūšanā Sidnejas Latviešu skolā. Es, Dana, un mana kolēģe Gunita devāmies ar lielu entuziasmu redzēt klātienē, kā darbojas skolas programma, kā citi skolotāji to pasniedz un pieredzēt ekskluzīvu iespēju redzēt tehnikas, ko demonstrēja latviešu valodas skolotāja Dace Konopecka no Latvijas.

Dace Konopecka strādā par skolotāju bērniem, kuriem latviešu valoda nav dzimtā valoda. Šāda pieeja mums likās kā liela atklāsme, jo pārsvarā mācam latviešu valodu kā paši bijām mācījušies skolā. Dace mums demonstrēja pieejas, kā caur spēli mācīties gramatiku, kā interesanti veidot teikumus, kā lasīt garākus tekstus un veidot izpratni, un citas interesantas metodes, kuras jau tuvākajās nodarbībās vēlamies izmantot.

Bija prieks un ļoti vērtīgi redzēt arī Sidnejas skolas skolotāju darbu. Mums bija iespēja apmeklēt un vērot skolotāju darbu klātienē trijās no četrām mācību klasēm. Mājās devāmies ar daudzām idejām, ko aizņēmāmies tieši viņu mācību stundu laikā.

Dace ir Latviešu valodas aģentūras tālmācības skolotāja ClassFlow vidē. Šis mācību modelis ir jauns, taču ērti pieejams tiem bērniem, kuri apgūst latviešu valodu vietās, kur nav ne latviešu skolu, ne skoliņu. ClassFlow vidē latviešu valodu apgūst jau 120 bērnu ārpus Latvijas. Mums bija iespēja redzēt, kā šādas nodarbības ir iespējamas ar vienkāršu datoru un interneta pieeju. Šajā virtuālajā skolā 6–14 gadus veci bērni attālināti mācās latviešu valodu ar skolotāju, neatkarīgi no skolēna atrašanās vietas. Šīs latviešu valodas nodarbības ir par brīvu un tiek nodrošinātas par valsts budžeta līdzekļiem. Lai skolēns varētu piedalīties nodarbībās, viņam ir nepieciešams dators vai planšetdators un interneta pieslēgums. Gan skolēni, gan skolotajās vienlaicīgi lieto datora aplikāciju un paralēli sarunājas Skype. Mēs bijām sajūsmā par šādu projektu, un ceram, ka skolēnu skaits nākotnē tikai augs. Lai pieteiktos šādām mācībām, vecākiem ir jāraksta uz Latviešu valodas aģentūras tālmācības koordinatores epastu: santa.kazaka@valoda.lv

Kad visas mācību stundas jau bija beigušās un bērni priecīgi aizskrējuši ēst maizes zupu un pīrāgus kopā ar saviem draugiem, mums bija iespēja nesteidzīgi pie pusdienu galda parunāties ar kolēģiem par kopējo ainu latviešu valodas uzturēšanā gan Austrālijā, gan citur pasaulē, kur latviešu valodu tik bieži nedzird. Bija prieks redzēt, ka esam kārtīgs vezums ar entuziastiem, kuriem ir svarīgi nodot tālāk gan savu latvietību, gan uzturēt to dzīvu tik tālu no mājām. Atskārsme ir viena – gan tiem, kas no Latvijas aizbraukuši nesen, gan tiem, kas ir jau trešā un ceturtā paaudze, visvieglāk mācīties un uzturēt valodu ir caur prieku. Aicinām arī pārējos, kas vēlas nodot savas latviešu valodas prasmes tālāk, darīt to ar smaidu, caur jautrām spēlēm, asprātīgām un sulīgām gramatikas stundām, caur pīrāgu cepšanu un mūsu svētku svinēšanu.

Paldies par viesmīlību Sidnejas skolas saimei, kā arī LAAJ Skolu nozares vadītājai par pamudinājumu doties uz šo mums nozīmīgo pasākumu. D. Konopeckas meistarklases Sidnejā pasākumu līdzfinansēja Latviešu valodas aģentūra no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas Valsts valodas politika un pārvalde.

Ja vēlies pievienoties mūsu pulciņam, raksti uz epastu: gunita0505@gmail.com

Lai sirsnīgas un sarkanbaltsarkanas jums šīs 100 gades svinības!

Brisbenas Latviešu pulciņš lieliem un maziem vārdā,

Dana I. un Gunita M.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com