Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Brisbanē godina Latvijas simtgadi

Svētku akts Latviešu namā

Laikraksts Latvietis Nr. 526, 2018. g. 9. dec.
Ance Deksne -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
BrisbanesLatviesuBiedriba

Ance Deksne nolasa svētku apsveikumus. FOTO Māris Siliņš.

Simtgades kliņģeris. FOTO Māris Siliņš.

Simtgades kūka. FOTO Māris Siliņš.

Brisbanes Latviešu namu 25. novembra pēcpusdienā ar prieka un lepnuma pilnām sirdīm sasildīja apmeklētāji un goda viesi, lai silti sveiktu mūsu mazo, bet stipro valsti – Latviju šajā tik nozīmīgajā gadadienā.

Latvijas simtgades svētki jau tika ieskandināti 18. novembra vakarā, kad Brisbanes Viktorijas tilts (Victoria Bridge) mirdzēja sarkanbaltsarkanās krāsās. Tagad bija laiks atzīmēt ar svinībām namā.

Pirms akta sākuma apmeklētāji varēja priecāties par īpašo Latvijas simtgades karogu, kā arī uzrakstīt savu vēlējumu Latvijai. Svinības iesākās ar Latvijas valsts karoga ienešanu, pēc kura spēcīgi skanēja Dievs, Svētī Latviju! Tad sekoja Latvijas prezidenta Raimonda Vējoņa svētku apsveikums, ko lasīja Latvijas goda konsuls Kvīnslandē Juris Meija, turpinot ar viņa paša sveicienu svētkos.

Brisbanes koris Baltika (diriģents Juris Meija, klavieru pavadījums Olga Lipski) emocionāli nodziedāja trīs dziesmas: Karoga dziesma, Svētvakars un Tev mūžam dzīvot, Latvija! Klausījāmies dainas un dzeju trīs paaudžu izpildījumā – Māra Siksna, Dace Ose-Abī (Abey), Daniels Abī (Abey), Marta Eiduka, un Anna Jū (Yu).

Valda Biezaite un Ance Deksne uzstājās ar diviem latviešu tautasdziesmu aranžējumiem – Koklītes koklēja un lībiešu Pūt, vējiņi – balsīm, koklēm un stabulei.

LAAJ vicepriekšsēde Kvīnslandē Ance Deksne nolasīja svētku apsveikumus. Brisbanes sabiedrības balva šogad tika piešķirta Karen Mekdagela (McDougall), kura ar neatlaidīgu darba un kulinārijas mīlestību priecē visus mūs Brisbanes sabiedrībā, kā arī ārpus tās.

Goda viesis mācītājs Dr. Juris Cālītis, kurš jau bija ciemojies arī citās Austrālijas pilsētās, iedvesmoja klausītājus ar savu svētku runu. Esam pateicīgi par Tavu viesošanos pie mums Brisbanē.

Sakām lielu paldies visām čaklajām rokām par skaisti izpušķoto zāli un gardajiem svētku atspirdzinājumiem. Tik skaists un garšīgs bija mūsu simtgades kliņģeris un sarkanbaltsarkanā Latvijai – 100 kūka!

Tev mūžam dzīvot, augt un starot, Latvija!

Ance Deksne,
BLB komunikāciju koordinatore
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com