Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Mana Latvija“ – foto izstāde

Sidnejas Latviešu namā

Laikraksts Latvietis Nr. 526, 2018. g. 9. dec.
Jānis Pīrāgs -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Viena no trijām izstādes sienām. FOTO Jānis Pīrāgs.

No kreisās: Ojārs Greste ar Andri Kariku, kas rāda uz vienu no savam fotogrāfijām. FOTO Jānis Pīrāgs.

Ojārs Greste un Rasa Stopniece rāda uz foto, kurā redzami Rasas vecākie. FOTO Jānis Pīrāgs.

Dažas izstādes fotogrāfijas. FOTO Jānis Pīrāgs.

Dažas izstādes fotogrāfijas. FOTO Jānis Pīrāgs.

Pašlaik Sidnejas Latviešu nama kafejnīcas un Mārtiņa Siliņa zāles sienas ir nosegtas ar fotogrāfijām par tēmu Mana Latvija. Izstāde tika iekārtota pirms Sidnejas 18. novembra akta un tā būs skatāma līdz 2019. gada martam.

Izstādi ierosināja un realizēja Ojārs Greste ar domu parādīt daudzās fotogrāfijas, ko pats un citi sidnejieši uzņēma Latvijā, braucot uz šī gada Dziesmu svētkiem. Izstādē ir redzamas 170 fotogrāfijas no 24 fotogrāfiem. „Bija atsūtītas vairāk neka 300 fotogrāfijas,“ teica Greste, „bet pietrūka sienas, pie kurām visas pielikt!“ Fotogrāfijās ir redzamas dažādas tēmas – daudz skaistas Latvijas ainavas, pilsētu skati, vēsturiski objekti, dažādu svētku pasākumi, ēdieni, pazīstamas sejas, slavenības, dūži un, protams, daudz skati no Dziesmu svētku gājiena un noslēguma koncerta. Fotogrāfijas parāda plašu pārskatu no visas Latvijas, kā Imants Ziedonis tik labi izteica dziesmā Svētvakars:

Šī Dieva zeme ar Gaujas lejām,
Ar stārķu ligzdām un kurmju ejām,
Ar Cēsīm, Talsiem un jaunām sejām,
Ar ļaužu balsīm un Raiņa dzejām.

Lai dalībniekiem būtu vienkāršāk piedalīties izstādē, O. Greste aicināja, lai fotogrāfijas atsūta digitālā formā. Šajās dienās visbiežāk fotogrāfē ar mobilā telefona kameru, un no telefona var ļoti vienkārši fotogrāfijas pārsūtīt pa epastu. Greste pievienoja fotogrāfijām autora vārdus un noorganizēja pie Officeworks firmas tās izdrukāt krāsās ar lāzera drukātāju uz parastā papīra, vairumā A4 lielumā un mazāks skaits – A3 lielumā. Fotogrāfijas ir piestiprinātas pie sienām ar līmlenti bez rāmjiem, kā saka plecu pie pleca. Drukāšanas izmaksu sedza Austrālijas Latviešu mākslinieku apvienība (ALMA). Drukājot uz parastā papīra, nevis fotopapīra, ir daudz lētāk, un tā varēja nodrukāt samērā lielu skaitu fotogrāfiju. Paldies ALMA par atbalstu!

Izstādē piedalījās Emma Ātrena, Margita Baltgaile, Baiba Bērziņa, Ilga Bīskāpa, Ilona Brūvere, Aija Dragūna, Pēteris Erdmanis, Jānis Grauds, Edgars Greste, Ojārs Greste, Suzana (Susannah) Greste, Voldis Kains, Antra Kalniņa, Intis Kalniņš, Andris Kariks, Indulis Krādziņš, Andra Krūmiņa, Aldis Liepiņš, Ella Mačēna, Viktorija Mačēna, Andrejs Mednis, Ināra Molināri, Leia Supe un Bonija Viļuma.

Šī ir interesanta izstāde, kas atspoguļo nozīmīgu momentu Latvijas tautas vēsturē, un noteikti skatītājiem izraisīs daudzas labas atmiņas par mūsu dārgo tēvzemi.

Izstādi iekārtoja Ojārs Greste ar Andra Karika un Rasas Stopnieces palīdzību.

Jānis Pīrāgs
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com