Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ziemassvētku tirdziņš Latviešu Ciemā

„Nāciet paši un ņemiet līdzi radus un draugus!“

Laikraksts Latvietis Nr. 528, 2018. g. 21. dec.
Ingrīda Biezaite -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Uzstājās Kārla Jaudzema un Ivars Štubis. FOTO Ingrīda Biezaite.

Kūku galds. FOTO Ingrīda Biezaite.

LatviesuCiems

Pienāca sen gaidītā diena – 2. decembris. Jau mēnesi iepriekš bija izsludināts, ka šajā dienā Latviešu Ciemā būs Ziemassvētku tirdziņš! Ciems bija izrotāts ar daudzām eglēm, kas tika izvietotas pa plašajām Latviešu Ciema telpām, un pati skaistākā egle rotājās Ciema lielajā zālē. Talcinieces un tirgoties gribētāji bija rūpīgi gatavojušies šai dienai, lai visus atnākušos varētu sagaidīt ar gardu maltīti, dažādām kūkām un tirdziņā nopērkamām daudz un dažādām precēm. Arī Betija Plūme bija ieguldījusi lielu darbu – sagādājusi visu loterijai – gan balvas, gan biļetes, kuras tika piedāvātas katram no atnākušajiem.

Jāsaka, ka Latviešu Ciems bija izvilcis laimīgo lozi, jo solītā lietus vietā šajā īpašajā dienā spīdēja saule, kuru brīžiem aizsedza kāds mākonis un pārmaiņus uzpūta stiprāks vējš.

Sludinājumā bija teikts Nāciet paši un ņemiet līdzi radus un draugus! Tad nu nācu pati un ņēmu līdzi radiņus. Izstaigājām tirdziņu un, kad ienācām zālē, tā bija ļaužu pilna. Neticami, nevienas brīvas vietas, kur apsēsties! Zālē skanēja sarunas un smiekli, gaisā burvīgs aromāts – tāds, kas liecina par viesmīlību un omulību. Atradām vien dažas brīvas vietas pagalmā. Paēdām bagātīgas pusdienas un devāmies pie kūku galda, kur iestājāmies rindā, kas ātri virzījās uz priekšu. Daudzās kūkas, kas rindojās uz garā galda vairs nebija apaļas, bet kā pusmēneši, kas liecināja, ka tām ir liela piekrišana. Mirdzas Ozoliņas 470 ceptie pīrāgi bija izpirkti jau pirmajās minūtēs!

Plkst. 13.00 sākās ļoti skaists koncerts. Kārla Jaudzema, pavadot Ivaram Štubim ar ģitārspēli, nodziedāja vairākas dziesmas – Ziemassvētku un ikdienā dziedamas. Bija prieks noraudzīties no tālākas malas visā notiekošajā – skaisti, jauni cilvēki, kas ar dziedājumu latviešu valodā iepriecina sanākušos ļaudis vairākās paaudzēs. Izrotātā telpa un izrotātā egle ar iedegtām lapiņām radīja priecīgu un apcerīgu Ziemassvētku noskaņu. Koncertam sākoties, runas pie galdiem gausi rimās, bet turpinot dziedājumu sanākušie kļuva klusāki, tad sāka pievienoties dziedājumam un tad, kad bija jādodas uz mājām, jau skaļi dziedāja līdzi sadevušies rokās.

Bet pirms mājās iešanai vēl notika azartiska loterija, kad no liela bunduļa, kas bija ļoti pilns, tika vilktas laukā laimīgās biļetes – nosaukts burts, krāsa un cipars, un katra sarūpētā dāvana atradu savu īpašnieku. Pēdējo no loterijas balvām piedāvāja banka Dnister.

Viss talcinieču sagatavotais ēdiens bija apēsts, palikuši vien pāris dzērieni. Turpinājās tirdziņš, kur vēl gaidīja pēdējos pircējus. Laiks bija aizskrējis nemanot!

Noslēgumā Ingrīda Houka (Hawke): „Gribu pateikt lielu paldies visām talciniecēm par ēst gatavošanu, kūku un pīrāgu cepšanu, ēdienu pasniegšanu, strādāšanu virtuvē. Paldies Betijai par loterijas novadīšanu, paldies visiem tirgotājiem un palīgiem. Paldies Ivaram un Kārlai par muzikālo priekšnesumu. Šajā Ziemassvētku tirdziņā tika ieņemti $ 3 368,25! Paldies visiem, kas atnāca uz Ziemassvētku tirdziņu, tā atbalstot Latviešu Ciemu. Novēlu visiem laimīgu, veselīgu, mierpilnu Jauno gadu un vienmēr gaidām ciemos jūs Latviešu Ciemā!“

Ingrīda Biezaite
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com