Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Jaunā Gaita“ Nr. 294

Rakstu krājums kultūrai un brīvai domai

Laikraksts Latvietis Nr. 531, 2019. g. 16. janv.
Juris Žagariņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
JG294

Žurnāla „Jaunā Gaita“ Nr. 294 vāks.

Rakstu krājuma kultūrai un brīvai domai Jaunās Gaitas rudens numurs jau nonācis abonentu rokās visā pasaulē un daudzās bibliotēkās Latvijā, kā arī Jāņa Rozes un Zvaigznes ABC grāmatveikalos, Galerijā Istaba, Apgāda Zinātne veikalā, NicePlace veikalā un uz Latvijas Okupācijas muzeja grāmatu galda.

Literatūras daļā lasiet četru dzejnieku jaundarbu sakopojumus un četrus īsos stāstus. Dzeja ir no Dagnijas Dreikas, Māra Krautmaņa, Ingrīdas Tāraudas un Ineses Zanderes. Daiļproza ir no Gunas Rozes, Lienītes Mednes-Spāres un Jura Zvirgzdiņa. Ir arī eseja Tavas mātes valoda no venēcieša Paolo Pantaleo, kurš daudz latviešu literatūras tulkojis itāļu valodā.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu kuratore Dace Lamberga apraksta divus izcilus mākslas notikumus pagājušā vasarā: Baltijas valstu mākslas izstādi Âmes Sauvages (Nepieradinātās dvēseles) Orsē muzejā Parīzē (Musée d'Orsay) un tekstilmākslinieka Egila Rozenberga gobelēnu izstādi Transfigurācija Rīgā. Linda Treija sniedz ieskatu mākslinieces Agneses Rudzītes izstādē Liepājā Stiprā Made. Latvija. Daudzi mākslas attēli papildina visus trīs izstāžu aprakstus.

Vāka dizaina pamatā ir mākslas darbs, kurš tapa šovasar Garezera bērnu nometnē Mičiganā, ASV, Lindas Treijas vadītajā mākslas nodarbībā. Autore ir Vasara Rauda, 9 gadus jauna.

Divas komponistes Dace Aperāne un Anna Veismane apspriež Jāzepa Vītola balādes jauktam korim Gaismas pils muzikālo spēju apvienot emocijas un prātu.

Aktualitāšu nodaļā IV Latviešu Zinātnieku kongresa manifestu ievada LZA prezidents Ojārs Spārītis. Neatkarīgais žurnālists, publicists Otto Ozols novēl lasītājiem rūpīgi gatavoties uz Saeimas vēlēšanām 6. oktobrī, atmest negatīvismu un populismu, un ieturēt plašu skatu uz valsts vietu pasaulē.

Viskonsinas (Wisconsin) Universitātes lingvistikas profesora Valda Zepa (1932-1996) aizsāktā, bet nepabeigtā vēsturiskā romāna Ansis – zelta cilvēks fragmentu ievada Jura Šlesera piezīmes un paskaidrojumi.

Lāsma Gaitniece raksta par latviešu sievieti, kas pirmā ieguvusi medicīnas zinātņu doktora grādu, – Elizabeti Jakovļevu (1892-1955).

Bārbalas Simsones recenziju par Egīla Ventera romānu Poseidona galva papildina Ventera vēl topošā romāna Tenebre fragments. Par Māras Celles memuāru Mežaparka meitene uzaug Amerikā raksta Juris Šlesers. Kristīne Ilziņa raksta par Liānas Langas Velēnu kleitu, Andrejs Grāpis par Imanta Auziņa Klusums nav mēmums un Lāsma Gaitniece par Nikita Petrova Bendes. Viņi izpildīja Staļina pavēles tulkojumu no krievu valodas.

Nodaļā Dažos vārdos, kā vienmēr, pieminēti spilgtākie latviešu kultūras notikumi, jaunākās grāmatas, uzvedumi, u.c.

Par abonēšanas kārtību rakstiet e-vēstuli juris.zagarins@gmail.com vai zvaniet +1 413 732-3803, vai arī skatiet mājas lapu http://jaunagaita.net, kur variet arī ieskatīties Jaunas Gaitas vēsturiskā arhīvā no 1955. gada līdz pat šodienai.

Juris ŽagariņšAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com