Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Apsolām varenus svētkus!

Viena dziesma, viena deja, viena tauta

Laikraksts Latvietis Nr. 532, 2019. g. 23. janv.
XV Latviešu Dziesmu un Deju svētku Kanādā rīcības komiteja -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

XV Latviešu Dziesmu un Deju svētki Kanādā, Toronto notiks 2019. g. no 4. līdz 7. jūlijam.

2016. g. jūnijā Latviešu Dziesmu svētku biedrība Kanādā izraudzīja rīcības komiteju XV Latviešu Dziesmu un Deju svētkiem Kanādā, 2019. g. no 4. līdz 7. jūlijam. Komiteja ir neatlaidīgi darbojusies šos gadus un ir lepna piedāvāt varenu dziesmu un deju svētku programmu.

Īpašie svētku dalībnieki

Programma jau parādās svētku mājas lapā (www.latviansongfest.com) ilgāku laiku, bet ar 18. novembri esam gatavi sākt pārdot biļetes. Kaut sagaidām milzīgu dalībnieku skaitu, to starpā lielāko skaitu jebkad no Latvijas, gribam īpaši izcelt izcilākos svētku viesus; savā debijā Kanadā dziedās Valsts Akadēmiskais koris Latvija (mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais), par kuru var droši teikt, ka ir viens no pasaules izcilākajām profesionālām vienībām. Koris dziedās neatkarīgu programmu elegantā un skanīgā Koerner Hall, solo posmu Garīgā koncertā un piebiedrosies Kopkora koncerta un Garīgā koncerta kopkorī.

Līdzīgi izcila vienība ir Tautas deju ansamblis Līgo, deju meistara Jāņa Purviņa vadībā – vienmēr Latvijas vadošā grupā, kurš (pirmo reizi svētkos Kanādā) sniegs solo koncertu.

Nav ieredzētāka grupa populārā folkmūzikā kā Raxtu Raxti. Vadītāja Kristīne Kārkle ir vairākas reizes viesojusies svētkos Kanādā ar vairākām vienībām: Ceiruleits un Folkvakars un priecājas atgriezties Kanādā. Raxtu Raxti spēlēs divās ballēs un pavadīs dejotājus Tautas deju lieluzvedumā. Varam lepoties, ka svētki Kanādā ir vienīgie pasaulē, kuros dejotāji dejo pie dzīvas mūzikas; būs ne tikai burvīgas dejas, bet Raxtu Raxti koncerts arī.

Simtgades zīmē Toronto Latviešu koncertapvienība ierakstīs un izdos CD ar Kanādas izcilākiem un starptautiski pazīstamākiem komponistiem: Jānis Kalniņš, Tālivaldis Ķeniņš (kuram pašam 2019. g. ir simtgade) un Imants Ramiņš. Ir sarunāts Kanādas Nacionālās operas lieliskais orķestris (Canadian Opera Company Orchestra). Disku atklās un šo programmu atkārtos Kamermūzikas/orķestra koncertā, arī Koerner Hall.

Galvenās svētku vietas

Kopkora koncerts un Tautas deju lieluzvedums atgriežas vēsturiskā un iemīļotā Maple Leaf Gardens, kur tik bieži skanēja šie sarīkojumi agrākos gados. Šodien pazīstama kā Mattamy Athletic Centre; arēna ir skaisti atjaunota, stingri samazināta (un dzesināta Toronto vasaras jūlijam).

Kā svētku viesnīcu esam izraudzījuši Hilton Toronto, 145 Richmond Street West, University un Richmond ielu krustojumā, blakus operai. Visas balles, citi sarīkojumi, tirdziņi un izstādes notiks tur. (Mudinām tautiešiem laikus sarunāt istabas, jo pārdodas ātri! Dariet to no svētku mājas lapas, lai saņemt svētku viesu atlaidi!)

Programma

Ceturtdiena, 4. jūlijs

Dziesmu un deju svētku atklāšana.

Svētku ieskaņa vārdos, dziesmās un dejās Hilton viesnīcā.

Garīgais koncerts.

Valsts Akadēmiskais koris ar solo posmu (Jura Ķeniņa Missa Brevis Latviensis – VAK pasūtījums, Imanta Ramiņa Ave Verum Corpus un Ubi Caritas), kopkoris (Ādolfs Ābele, Viktors Baštiks, Ērika Jost, Tālivaldis Ķeniņš, Arvīds Purvs, Brigita Ritmane un Jurjāna kantāte Tēvijai), latviešu profesionālu izpildītāju kamerorķestris un ērģelnieki Trinity St. Paul's baznīcā.

Tautas deju ansambļa Līgo koncerts.

Baudiet skaisto programmu, ko izpildīs viens no Latvijas labākiem deju ansambļiem. Vadītājs ir izcilais latviešu horeogrāfs Jānis Purviņš Bluma Appel teātrī.

Teātris No saldenās pudeles.

Rūdolfa Blaumaņa 1901. g. komēdija (arī 5. jūlijā) Hart House teātrī.

Iepazīšanās balle Sveiki Toronto.

Tiekamies ar 1 000+ viesiem no Latvijas. Hilton viesnīcā.

Piektdiena, 5. jūlijs

Jaundeju skate aicina visus atbalstīt horeogrāfus no visiem gada gājumiem un pieredzes līmeņiem. Būs iespēja baudīt jaunāko latviešu tautas dejās ar uzsvaru uz radošo procesu un dejas veidošanu Bluma Appel teātrī.

Kamermūzikas/orķestra koncerts.

Artūrs Ozoliņš, Canadian Opera Company Orchestra, maestro Māris Sirmais un vēl... Repertuārā Jānis Kalniņš, Tālivaldis Ķeniņš, Jānis Mediņš, Imants Ramiņš un Lolita Ritmane Koerner Hall.

Teātris No saldenās pudeles.

Rūdolfa Blaumaņa 1901. g. komēdija Hart House teātrī.

Valsts Akadēmiskā kora Latvija koncerts.

Viens no pasaules ieredzētākiem koriem savā Kanādas debijā. Repertuārs no Latvijas, Kanādas latviešiem un plašās pasaules; Koerner Hall.

Kabarē vakars Zem mēness stariem.

Mīļākās dziesmas, mīļākie izpildītāji no Latvijas, ASV un Kanādas; Hilton viesnīcā.

Jauniešu balle Mildas mīļākie.

Visi latviešu jaunieši aicināti satikties ar veciem draugiem un iepazīties ar jauniem! Būs mūzika, kokteiļi un varbūt arī iespēja satikt kādu īpašu latvju zvaigzni; Tartu College.

Sestdiena, 6. jūlijs

Kopkora koncerts

Ar saukli Dziedam visi vienu dziesmu kopkora koncerts atgriežas vēsturiskā Maple Leaf Gardens. 27 dziesmas no mūsu senčiem un no iemīļotākiem komponistiem Latvijā, ASV un Kanādā (to starpā 10 dziesmas no nesen izskanējušiem Dziesmu svētkiem Rīgā) un jaundarbi no ASV, Austrālijas, Kanādas un Latvijas. Koristi no ASV, Eiropas, Kanādas un Latvijas. Pavadīs latviešu izpildītāju kamerorķestris, virsdiriģenti no ASV, Kanādas un Latvijas; Mattamy Athletic Centre.

Bērnu balle

Rotaļas un spēles bērniem un vecākiem Hilton viesnīcā.

Svētku balle un blakus sarīkojumi

Spēlēs Penzionāri un Raxtu Raxti; Hilton viesnīcā.

Svētdiena, 7. jūlijs

Ekumēniskais dievkalpojums

Mūsu pašu dievnamā, Sv. Jāņa baznīcā.

Rakstnieku cēliens

Satiekam iemīļotos rakstniekus Hilton viesnīcā.

Tautas deju lieluzvedums

Latvietība. Draudzība. Dejas prieks. Svētku deju lieluzvedums aicina dejotājus no visām paaudzēm un visām pasaules pusēm nākt kopā baudīt savas latviešu saknes dejas solī. Būs raita programma, pilna ar iemīļotākām Latvijas un Ziemeļamerikas horeografijām. Lieluzvedumā skanēs dzīva mūzika grupas Raxtu Raxti izpildījumā, ar kopkori dažās dejās Mattamy Athletic Centre.

Atvadu dancis

Atvadāmies ar dejām un dančiem Hilton viesnīcā.

Biļetes

Anketas var arī iesūtīt pa pastu: SONGFEST TICKETS, 4 Credit Union Drive, Toronto, Ontario M4A 2N8.

Biļetes var iegādāties internetā: XV Dziesmu un Deju Svētku Kanādā mājas lapā: www.latviansongfest.com vai www.songfesttickets.com.

Visas pasūtītās biļetes tiks izsūtītas 2019. gada 1. maijā. Aicinām apmeklēt svētku mājas lapu, kur atrodas daudz vairāk informācijas, var pieteikties uz viesnīcu, pieteikt svētku dalībniekus un pieteikties kā brīvprātīgs darbinieks.

Tiekamies Toronto 2019. g. no 4. līdz 7. jūlijam. Apsolām varenus svētkus! Viena dziesma, viena deja... viena tauta!

XV Latviešu Dziesmu un Deju svētku Kanādā rīcības komitejaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com